Zeytinyağının Cilde Faydaları

Her derde deva olan zeytinyağı, cilt sorunlarını da gidermede de çok başarılıdır. Zeytinyağının cilde olan faydaları saymakla bitmiyor. Zeytinyağı cilde yararları nelerdir ve hangi cilt sorunlarına birebir iyi gelir açıkladık. Zeytinyağı ciltte nasıl kullanılmalıdır sorusuna da yanıt vermeden geçmedik.

Zeytinyağı doğal vücut nemlendiricisi olduğu için saçlara, kurumuş bölgelere ve cilde uygulanabilir. Kullanım alanı geniş olduğu için daha bir çok maske içine dahil edilebilen faydalı bitkisel yağ türüdür. Zeytinyağının cilde faydaları hakkında tüm detaylar dogaltedavisi.com da.

 

Zeytinyağının Cilde Faydaları

  • Zeytinyağı cildinizin kurumuş kısımlarında etkili bir nemlendirme görevi görür. Buna bağlı olarak daha çokkuru ciltlerde görülen kırışıklıkları azalttığı bilinmektedir.
  • Cildi yumuşatarak esnek bir yapıya kavuşturan zeytinyağı cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlar. Zeytinyağı maskelerinden sonra cilt ışıl ışıl ve yumuşak hale gelir.
  • Zeytinyağı dudaklar içinde etkili bir nemlendirici türüdür. Diş fırçasına şeker ile birlikte alınan zeytinyağı ile dudaklarınızı hafif bir şekilde fırçalarsanız dudaklarınızın daha yumuşak olduğunu göreceksiniz.
  • Bayanların doğumdan sonra çatlak oluşumlarında da sıklıkla kullandıkları zeytinyağı çatlamış bölgelere yeteri kadar nem sağlayarak çatlak kısımları onarır. Düzenli zeytinyağı kürü ile cildiniz kötü görüntüden arınır.
  • Zeytinyağı ve tuz karıştırılarak vücuda sürülürse cildiniz yumuşacık olur. Bunun nedeni zeytinyağının peeling işlemlerinde de rahatlıkla kullanılabilmesidir. Tuz cildinizi ölü tabakadan temizlerken zeytinyağı da bakım yapar.
  • Zeytinyağı ve şeker karışımı cildinizin tüm gün boyunca yumuşacık kalmasını sağlar. Makyajdan önce yapılabilen bu uygulama ile makyaj cildinizle daha kolay örtüşür ve sürdüğünüz fondöten cildinizde tabaka gibi durmaz.
  • Zeytinyağı cildinize masaj yaparken kullanabileceğiniz bir yağ türüdür. Kırışıklıkları engellemek için her gün yaptığınız yüz germe hareketlerini zeytinyağı ile yapmayı deneyin. Daha başarılı sonuçlar alacaksınız.
Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir