Yüze Yapılan Lazer Epilasyonun Zararları

Lazer epilasyon, vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan tüylerin teknolojik yöntemlerle ortadan kalkmasını sağlayan bir uygulamadır. Vücudun en önemli bölgesi olan yüze de lazer epilasyon uygulanmaktadır. Ancak yüz hassas bir bölge olduğu için bazı sakıncaları da yok değil.

Lazer epilasyon hassas bölgelerde uygulanırken dikkatli davranılmalı ve işlem yapacak uzmana gerekli görülen sorular yöneltilmelidir. İnsanların size baktıklarında gördükleri ilk yer yüz bölgesidir.

 

Bu nedenle lazer epilasyonun yüze zararlarını ve yaptırmadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

 

Yüze Lazer Epilasyon Zararları

  • Cildi hassas olan veya olmayan birçok bayanda aşırı sivilce oluşumu görülebilir. Yüz bölgesinin derisi daha ince olduğu için lazer ışınları cildinizde ters tepkimelere neden olabilir.
  • Yüz bölgesine lazer epilasyon yaptırdıktan sonra ince olan tüylerinin de kalınlaştığını belirten hastalar mevcuttur. Herkes için geçerli bir durum olmasa da yüz bölgenizde farklı tüylenmelere rastlamanız mümkündür.
  • Bazı hastalarda yüze lazer epilasyon yaptırdıktan sonra lekelenmeler görülmektedir. Bunun nedeni hastanın ve doktorun arasındaki iletişimsizlik veya doktorun iş becerisindeki deneyimsizliğidir.
  • Yüzünde sarı tüylere sahip olan bayanların bazıları tüylerinin koyulaştığını belirtmektedirler. Yüze lazer epilasyon yaptırmanın zararlarından biride uyuyan kıl köklerini uyandırmasıdır.
  • Yüze lazer epilasyon yaptırdıktan sonra görülen kızarıklık ve kaşıntı gibi etkiler kalıcı değildir. Lazer epilasyonun zararları günler boyu geçmeyen etkilerinden oluşmaktadır.
  • Lazerin zararlarını daha detaylı incelemek isteyenler Lazer epilasyonun zararları başlıklı makelemiz de yer alan bilgilere bakabilirsiniz.
Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir