Viksle Dudak Dolgunlaştırma

vicks ile dudak dolgunlaştırmak, dudak dolgunlaştırıcı

Viks ile doğal bir şekilde dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz. Viks kullanarak dudaklar nasıl dolgunlaştırılır, dudak dolgunlaştırmanın doğal yöntemleri ve daha fazlası için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bitkisel Dudak Dolgunlaştırma

Bayanlar, dudaklarına gerçekten büyük önem gösterirler. Bu sebepten dolayı da dudak dolgunlaştırma konusu son derece önemli bir hal aldı diyebilmekteyiz. Dudakların dolgun görünmesi, aslında tüm ilginin o bölgeye odaklanması için olabilir. Bu işlemi uygulayabilmek için elbette tıbbi müdahale gerekmektedir. Uzmanların önerileri de bu noktada kulak ardı edilmemelidir.

 

Daha önce yazdığımız Dudak Peelingi konularımızı inceleyebilirsiniz.

 

Mezo Dolgu Yöntemi

Öncelikle dudaklar, silikon yönteminin kullanılması için son derece hassas ve göz önünde bir bölge olduğundan dolayı kesinlikle tercih edilmemektedir. Doğal dolgu yöntemleri ile dudakların daha şişkin ve canlı bir görünüme kavuşturulması elbette ki mümkün olabiliyor. Mezo dolgu yöntemi, son dönemlerin en popüler ve sağlıklı yöntemlerinden birisidir.

 

İğne yardımı ile dudakların çeşitli kısımlarına dolgu maddesi uygulanır. Bu madde, içeriğinde herhangi bir kimyasal tepkimeye uğramış madde barındırmaz. Dudağa enjekte edilmesinden sonra ufak bir uyuşukluk durumu söz konusu olabilir. Belli bir süre beklemenizin ardından dudaklarınızda ciddi anlamda dolgunlaşma gözlemlenebilmektedir. Elbette ki tedavi süreci esnasında doktor kontrolü altında bulunmak son derece önemlidir. Şayet yan etki gibi bir durum oluştuğunda anında müdahale etmek gerekebilir.

 

Bitkisel Dudak Dolgunlaştırma

Tıbbi yöntemler dışında evinizde uygulayacağınız bazı uygulama şekilleri ile dudaklarınızda belirgin bir dolgunluk sağlayabilirsiniz. Her ne kadar kısa zaman içerisinde etki göstermese de maddi anlamda cebinize kar kalacak miktar birçok kişi için önemli olabilir. Uzmanlar, her ne kadar evde yapılacak uygulamaları tavsiye etmeseler de yapacağınız çeşitli ve olumlu sonuç veren yöntemler mevcuttur.

 

Evde dudak dolgunlaştırma yöntemleri ile alakalı olarak bir araştırma yaptık ve en sık kullanılan 2 yöntemi sizler için inceledik. Bu yöntemleri 2 madde halinde sizlere aşağıda sunmuş bulunmaktayız.

 

Viksle Dudak Dolgunlaştırma

 

  • Öncelikle ihtiyacımız olan malzemeler kullanılmayan yumuşak uçlu diş fırçası ve nane içerikli viks.
  • Yumuşak uçlu diş fırçanızın üzerine yarım nohut büyüklüğünde viks sürüyorsunuz ve bunu dudaklarınıza 10 dakika boyunca masaj yaparak yediriyorsunuz.
  • Bu masaj esnasında dudaklarınızda karıncanlanma hissi uyanabilir. Kesinlikle endişelenmenize gerek yoktur.
  • 10 dakika bu masajı yapmanızın ardından dudaklarınızı iyice temizliyorsunuz. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

 

Bitkisel Dudak Dolgunlaştırıcı Tarif

 

  • Bu yöntemimizde ise ihtiyacımız olan malzemeler; Karanfil ve Kakao Yağı + Pamuk…
  • Karanfil ve kakao özü yağlarını birbiri ile karıştırıyor ve farklı bir karışım elde ediyoruz.
  • Bu karışımı opamuk yardımı ile günde 2 kere dudaklarımıza masaj yaparak yediriyoruz.
  • Bu uygulamaların ardından dudaklarda dolgunluk, yumuşaklık ve parlaklık gibi durumlar kendini gösteriyor.
Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir