Vazelinin Faydaları

vazelin nasıl kullanılır, faydaları ve zararları nelerdir

Vazelinin pek bilinmeyen faydaları ve kullanım alanları. Vazelin nasıl kullanılır ve hangi sorunlar üzerinde etkilidir? Vazelin kullanımı hakkında çok özel bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

Vazelinin Faydaları

Vazelinin faydaları ve zararları: Vazelin yıllardır her kadının kullandığı kurtarıcı bir güzellik ürünüdür. Vazelinin birde bilinmeyen tırnaklara, saçlara ve cilde olan faydaları ve nasıl kullanıldığına değinmek istiyoruz.

 

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Makyajı Ciltten Temizlemeye Faydası

Evinizde makyaj temizleyicini bitti ve almaya unuttunuz. Korkmayın vazelinden bir miktar pamuğun üzerine yayıp yüzünüzü temizlediğinizde cildinizi makyajdan arındırmış olacaksınız. Yağlı bir cilde sahipseniz vazelin ile temizlediğiniz cildinizi ılık su ile temizleyin.

 

Kurumuş Bölgeleri Vazelin Yumuşatır

Vazelin cildinizde kuru, sert ve çatlamış bölgelere uygulandığında anında yumuşamasını sağlar. Topuk çatlaklarında ve dirsek bölgelerinde sıkça kullanılan vazelin bebeksi bir görünüm için ideal bir üründür.

 

Düzgün Kaşlar İçin Vazelin

Bazı kişilerin kaşları inatçıdır. Dalgalı ve dağılmış kaşlarınız için çok az bir vazelini kaşlara uyguladığınızda kaşlarınız gün boyu istediğiniz görünümde kalarak güzelliğinizi korumanıza yardımcı olur.

 

Elektriklenen Saçlara Vazelin Kullanımı

Temiz saçların yaşadığı elektriklenme sorunu ile baş etmenin en ekonomik yolu vazelin sürmekten geçer. Vazelinden biraz alarak avuç içinizde dağıtıp saç uçlarına uyguladığınızda hem saç uçlarınız onarılır, kırılmaz hem de saçlar elektriklenip kötü durmaz.

 

Vazelin İle Harika Tırnaklar

Vazelinden bir parça alıp ellerinize ve tırnaklarınıza masaj yaparak yedirdiğinizde tırnaklarda çabuk kırılma ve çatlama sorunu ortadan kalkar.

 

Uyarı: Vazelini ister cildinize ister elinize kullanın faydasını görürsünüz. Fakat bazı vazelinler sürülüp güneşe çıkıldığında ciltte kararma yapıyor. Eğer vazelin sabah kullandıysanız dışarıya çıkmadan mutlaka cildinize ve ellerinize koruyucu ürün kullanın.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir