Suna Dumankaya Doğal Diş Macunu

Evde diş macunu hazırlama

Suna Dumankaya Doğal Diş Macunu Evde yapılan diş macunu ile kendinize özel doğal diş macununuzu üretebilirsiniz. Kimyasal madde içermediğinden emin olduğunuz için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu diş macunu tarifi, Suna Dumankaya tarafından paylaşılmıştır. Doğallıktan yana...

Suna Dumankaya Doğal Diş Macunu

Evde yapılan diş macunu ile kendinize özel doğal diş macununuzu üretebilirsiniz. Kimyasal madde içermediğinden emin olduğunuz için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu diş macunu tarifi, Suna Dumankaya tarafından paylaşılmıştır. Doğallıktan yana olanlar aşağıda vermiş olduğumuz tarifi kullanarak evde diş macunu yapabilirler. Hazırlamış olduğunuz doğal diş macunu çocuklarda da gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

 

Evde Yapılan Diş Macunu Tarifi

 • Karbonat (1 çay kaşığı)
 • Adaçayı esansiyel yağ
 • Nane yaprakları
 • Adaçayı
 • 2 yemek kaşığı beyaz kil

Adaçayı ve nane yapraklarını robottan geçirin ve un haline getirin. Robottan geçirdikten sonra elekten geçirebilirsiniz. Ardından biraz beyaz kil ekleyin yaklaşık 1 çorba kaşığı kadar. 1 çorba kaşığı kadar da karbonat ekleyin. Bir iki damla kadar adaçayı esansiyel yağı damlatın ve karıştırın. Doğal diş macununuz hazır hale gelmiştir. Kullanacağınız zaman, diş fırçanızı ıslatıp doğal diş macunu tozuna batırın ve dişlerinizi fırçalayın. Ağzı kapalı bir kutunun içinde muhafaza edebilirsiniz. Dişlerinizi temizleyecek ve daha sağlıklı hale getirecektir.

evde kolayca hazırlanan Suna Dumankaya önerisi diş macunu tarifi

Ev yapımı diş macunu tarifi

Suna Dumankaya Diş Beyazlatıcı Tarif

 • Adaçayı (1 çay kaşığı öğütülmüş)
 • Tarçın (1 çay kaşığı)
 • Karbonat (1 çay kaşığı)

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Dişlerinizi öncelikle bir macunla fırçalayın ve sonrasında fırçanızı bu karışıma batırıp tekrardan dişlerinizi fırçalayın. Birkaç günlük kullanımın sonunda dişlerinizdeki değişimin farkına varacaksınız.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

2 Responses

 1. Meltem dedi ki:

  Merhaba,
  Karbonat dişleri aşındırır diyorlar acaba doğru mu ?

  • admin dedi ki:

   Evet karbonat diş yüzeyini aşındırıcı özelliktedir. Yukarıdaki tarifleri uzun süreli kullanmamalısınız. Günlük kullanım için diş macunu tercih etmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir