Siyah Noktalara Kesin Çözüm

Yüz güzelliğine gölge düşüren siyah noktalara bitkisel ve doğal çözümler, kısa sürede sizi sorununuzdan kurtaracaktır. Siyah noktalar için kesin çözüm maskeleri nelerdir ve nasıl yapılır açıkladık. Siyah noktalardan kurtulmak için doğal maske tariflerini düzenli olarak deneyin.

Siyah noktalar ölü hücrelerden, fazla sebumdan ve kirden gözeneklerin kapanması sonucu oluşan cilt problemleridir. Siyah noktalara kesin çözüm olan doğal yöntemler sayesinde sağlıklı ve özlediğiniz pürüzsüz cilde kavuşacaksınız.

 

Karbonat İle Siyah Noktalara Çözüm

 • Karbonat ( 1 tatlı kaşığı )
 • Su ( yeterince )

İki malzemeyi de macun olana kadar karıştırın ve siyah noktaların oluştuğu bölgelere uygulayın. Cildiniz de 4- 5 dakika bekletip ardından dairesel hareketlerle masaj yapın ve ardından ılık su ile cildinizi yıkayarak temizleyin. Cilde peeling yaparak ölü hücreleri deriden atacak ve siyah noktalara kesin çözüm olacak bu tarifi haftada 1 uygulamaya gayret edin.

 

Deniz Tuzu İle Siyah Noktalara Kezin Çözüm

 • Deniz tuzu ( 1 tatlı kaşığı )
 • Su ( yeterince )

Deniz tuzuna biraz hamur kıvamında olana kadar su ekleyin ve karıştırın. Siyah nokta oluşan bölgelere karışımı yedirin ve 4 – 5 dakika cildinizde bekletin ardından cildinizi temizleyerek kreminizi uygulayın. Deniz tuzunda bulunan mineraller cildin ölü hücreden arınmasını sağlar, Cildinize canlılık verir ve siyah noktaları temizler.

 

Portakal Kabuğu İle Siyah Noktalardan Kurtulma

Yediğiniz portakalın kabuklarını atmayın ve 2 – 3 gün kuruması için bekletin. Kuruyan portakal kabuğunu rendeleyerek un haline getirin.

 • Gül suyu ( yeterince )
 • Portakal kabuğu ( yarım )

İki malzemeyi karıştırarak macun haline getirin ve cildinize uygulayın. Siyah nokta oluşan bölgelere karışımı yedirin ve bekletin. Cildinizde karışım kuruduktan sonra masaj yaparak karışımı çıkarın ve ılık su ile cildinizi yıkayın.

 

Mercimek İle Siyah Noktalara Çözüm

 • Zerdeçal ( 1 tutam )
 • Mercimek ( 1 yemek kaşığı )
 • Nohut ( 1 yemek kaşığı )
 • Su ( yeterince )

Mercimeği toz haline getirin ve içine kalan malzemelerin ikisini de ekleyin. Ardından su ilave edip hamur gibi yapın. Cildinizde siyah nokta oluşan bölgelere karışımı yedirip kurumasını bekleyin. Masaj yaparak ciltten çıkarın ve soğuk su ile cildinizi temizleyin.

 

Limon İle Siyah Noktaları Ciltten Temizleme

 • Limon ( yarım )
 • Şeker ( 1 tatlı kaşığı )

Limonun içindeki çekirdeklerini çıkartın ve şekerle ezerek iyice harmanlayın. Yüzünüzde siyah nokta çıkan her bölgeye karışımı dairesel hareketler yaparak sürün. Ardından cildinizi soğuk su ile temizleyin.

 

Karabiber İle Siyah Noktalara Çözüm

 • Su ( yeterince )
 • Karabiber tozu ( 2 çay kaşığı )

İki malzemeyi birbiri ile harmanlayarak macun kıvamına getirin. Cildinizde siyah nokta oluşan bölgelere karışımı masaj yaparak yedirin ve ardından soğuk su ile cildinizi macundan temizleyin. Karabiber bazı hassas ciltlerin kızarmasına neden olabilir, eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız cildinize buz sürerek kızarıklığın geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Domates İle Siyah Noktalara Çözüm

Tek ihtiyacınız olan domatesten 1 dilim alın ve siyah nokta oluşan bölgelere yedirin. Domatesin suyu siyah noktalar üzerinde önemli bir şifa kaynağıdır. Domates ile cilde 7 – 8 dakika masaj yapıp yedirin. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyin.

 

Hatırlatma: Siyah noktalara kesin çözüm olan tarifleri haftada 1 düzenli olarak uygulamayı ihmal etmeyin.

 

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir