Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Cildinize yerleşmiş siyah noktalardan kurtulmak için, cildi arındıran bitkisel maskeleri ve doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Siyah noktalardan kurtulmak için yapılması gerekenler nelerdir, siyah noktaları temizleme yöntemleri başlığı altında topladık.

Siyah noktalar estetikten uzak bir cilt görüntüsüne neden olur ve bu görüntüden kurtulmak için siyah nokta temizleme yöntemleri ile gözeneklere yerleşmiş siyah noktalardan cildinizi arındırabilirsiniz.

 

Dogaltedavisi.com olarak verdiğimiz tarifler cildinizi tahriş etmeden ve yıpratmadan siyah noktaların temizlenmesini sağlamaktadır.

 

Siyah Nokta Temizleme Yöntemleri

Buhar Banyosu ile Siyah Nokta Temizleme

Bir kap içine sıcak su koyarak başınızı su üzerine eğin. Siyah noktaların yumuşaması için baş üzerine havlu koyarak buharın dışarı çıkmasını engelleyin. 5 dakika bu şekilde bekleyin. Sıcak sudan etkilenen ve zorlanan kişiler için 5 dakika durmaları yeterlidir. Süre dolduktan sonra yüzünüzü kağıt havluyla yavaşça silin ve tırnaklarınızla basit bir şekilde siyah noktaları çıkarın. Elinizde bir peçete bulundurarak temizlediğiniz siyah noktaları hızlı bir şekilde peçete yardımıyla temizleyin.

 

Siyah Nokta Temizleme Maskesi

  • Yarım tatlı kaşığı kahve
  • Yarım tatlı kaşığı şeker
  • 1 çay kaşığı bal

Malzemeleri karıştırarak siyah nokta olan bölgelere daha yoğun olmak üzere tüm cildinize sürün, maskeyi çıkarırken yıkamayın bunun yerine ovalayarak çıkarmaya çalışın. Ovalarken cildinizi tahriş etmeyin ve nazik davranın, cildi hırpalayarak ovarsanız kılcal damar çatlamasına neden olabilirsiniz. Etkili siyah nokta temizlemeişlemi için yavaş hareketlerle cildinizi ovmanız yeterlidir. Ovalama işleminden sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın, cilt yapınıza uygun bir kremle nemlendirerek işlemi sonlandırın. Haftada bir defa uygulanabilir.

 

Siyah Nokta Bandıyla Siyah Nokta Temizleme

Siyah nokta bantlarının kullanım kolaylığı dakikalar içinde sonuca ulaştırmasıdır. Siyah nokta bulunan bölgeleri ıslatıp ardından bandı bölgeye yapıştırın ve bir müddet sonra bandı çekin. Dakikalar içinde siyah noktalardan arınmış bir cilde kavuşacaksınız.

 

Sıklıkla kullanılan siyah nokta bantlarından en iyi performans gösteren Nivea markasının siyah nokta bantlarıdır. Pek çok marka içinde en iyisi olarak adlandırılan Nivea siyah nokta bantları pratik uygulanışı ile kolaylık sağlayacaktır.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir