Sivilceye İyi Gelen Şeyler

sivilceleri geçirmek için bitkisel karışımlar

Sivilcelere Ne İyi Gelir? Evde sivilce tedavisi yapmak için doğal yöntemlerden faydalanabilirsiniz. Bitkisel uygulamalar ile cildinizdeki sivilce sorunundan kısa bir süre için kurtulmanız mümkün. Sivilcelere iyi gelen bitkiler ile bu cilt sorununun üstesinden gelebileceksiniz.

Sivilceye İyi Gelen Bitkiler

Sivilce, ciltte meydana gelen ve kişinin psikolojisini bozan cilt problemlerinden en önemlisidir. Bir tür cilt sorunu olan sivilcelerle mücadele etmek için evde sivilce tedavisi uygulamalarından yararlanabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sivilcelere iyi gelen bitkilerden söz ediyoruz.

 

Hafif şiddetli yaşanan akne sorunlarında etkili olan bu bitkiler şiddetli yaşanan sivilce problemlerine kesin çözüm olmaz. Sadece orta ve hafif şekilde görülen sivilcelerin tedavisi için aşağıdaki sivilcelere iyi gelen bitkileri kullanabilirsiniz.

 

Sivilceye İyi Gelen Roobios ( Kırmızı çalı ) Çayı

Cilt uzmanlarının da onayladığı bu bitki çayı akneyi kurutmada ve yok etmede oldukça etkilidir. Hazırlaması ve kullanımı kolay olan bu bitkiyi ev ortamında rahatça hazırlayıp çayını içebilirsiniz. Aktarlardan alışveriş merkezlerindeki marketlerden veya eczaneden roobios çayını farklı markalar altında bulmanız mümkün.

 

Kaynamış olan suyun içerisine bir poşet kırmızı çalı atın ve suyun kahverengi olmasını bekleyin. Sudan poşeti alarak ılıdığı zaman sivilce oluşan bölgelere poşeti gezdirerek sürün. 10 dakika bu şekilde poşet çayı sivilceli bölgede beklettikten sonra cildinizi ılık su ile temizleyin. Haftada 3 kez kırmızı çalı çayı ile cildinize kür yapın.

sivilce tedavisinde kullanılan bitkiler nelerdir

Sivilcelere ne iyi gelir?

Sivilceye iyi Gelen Zerdeçal Tozu ve Nane Yaprakları

Güçlü antoksidan barındıran bu bitkiler harmanlanarak cilde uygulandığından aknelere çok iyi gelir. Nane yapraklarını ezerek suyunu iyice çıkartın ve bu çıkan suyun içerisine zerdeçal tozundan 1 çay kaşığı ilave edip karıştırın. Akne oluşan bölgelere karışımı yedirin ve 10 dakika cildinizde bekletin. En son ılık su ile cildi temizleyin.

 

Sivilcelere iyi Gelen Güvercin Ağacı ve Lahana Bitkisi

Güvercin ağacı bitkisi sivilcelere çok iyi gelen bir bitkidir. Lahana yaprakları ve güvercin ağacı bitkisini robottan geçirin ve içine bir çay kaşığı kadar limon suyu ekleyin. Akne oluşan bölgelere uygulayıp 15 dakika ciltte bekletin. Ardından ılık su ile temizleyin.

 

Sivilce Sorunu için Aloe Vera Bitkisi

Aloe vera bitkisi cildi temizlemede ve nemlendirmede son derece başarılı bir bitkidir. Bu açıdan akne problemi yaşayan kişilere uygulandığında o bölgedeki iltihaplanmanın çözümü olur ve aknelerin ilerlemesini önlemektedir.

 

Sivilce için Gül Suyu

Gül suyunu tonik olarak birçok bayan tercih ediyor. Bunun sebebi ise gül suyu ciltteki fazla yağ ve kiri ciltten alıyor. Bu açıdan akşamları cildinizi temizledikten sonra gül suyu sürdüğünüzde sivilce oluşumunu azaltmış oluyorsunuz. Cildinde aşırı derecede sivilce bulunan kişiler günde 2 – 3 kez gül suyu ile ciltlerini temizlemeliler.

 

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir