Sivilcelere Çözüm

Sivilce tedavisi maske tarifleri

Sivilce tedavisi için doğal bitkisel yöntemleri kullanarak kısa zaman içinde iyileşme sağlayabilirsiniz. Sivilceleri geçiren maske tarifleri ve doğal yağlar, düzenli kullanım sonrasında cilt probleminizi tamamen çözecektir.

SİVİLCELERE BİTKİSEL ÇÖZÜM

Sivilcelerden kurtulma yolları: Sivilcelerinizi yok etmek için sizlere çok özel önerilerimiz var. Daha önceki yazılarımızda sizlere Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer bahsetmiştik. Şimdi ise sivilcelere bitkisel tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Sivilceler için bitkisel tedavi yöntemleri.

 

Sivilcelere Bitkisel Çözümler

 • Aloe yaprakları aktardan temin edin veya toplayabilirsiniz. Daha sonra bu yaprakları ıslatın ve 2 hafta kadar beklettikten sonra suyunu iyice sıkın ve sıktığınız bu su ile yüzünüzü 1 hafta boyunca her gün silin.
 • 1 su bardağı kadar suyun içerisine bir tatlı kaşığı huş ağacı tomurcuğu ekleyin ve bu karışımı kısık ateşte 15 dakika kadar kaynatın Daha sonra soğutun ve yüzünüze kullanın.
 • 1  su bardağı kaynamış suya 2 kaşık yabanı çuha çiçeği kökü ekleyin daha sonra yarım saat demlenmesini bekleyin sonra suyunu süzerek bu suyla yüzünüzü temizleyin.
 • Bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı mürver çiçeği ekleyin ve günde 3 kere bu bitkisel ilacı için
 • 1 avuç yabani kiraz çiçeğini yarım litre suyla kaynatın ve bu suyu gün boyunca yüzünüzü yıkamada kullanın.
 • Narla sivilce tedavisi 1 kaç adet nar kabuğunu sirke suyunun içine atıp kaynatın kaynama işlemi bittikten sonra içerisine 1 kaşık gül suyu ekleyin ve bu karışımı temiz bir pamuk yardımıyla yüzünüze sürün.
 • Sivilceleri kurutmak  için 1 su bardağı kadar suya 1 kaşık kekik eleyip kaynatın daha sonra bu karışımı süzün ve soğuduktan sonra içerisine yarım cay bardağı kadar gül suyu ekleyin daha sonra bu karşımı pamuk yardımıyla yüzünüze sürün. Ağzı kapalı bir kap veya kavanoz ile boz dolabında muhafaza edin gün aşırı kullanıma devam edin bu karışım sivilcelerini kurutacağı için yumurta akı ile limon suyunu karıştırın ve yüzünüze sürün bu maske kuruduktan sonra yüzünüzü iyice temizleyin.
 • Tuzla sivilceleri yok etmek için önce yüzünüzü iyice temizleyin daha sonra tuzlu suyla bir karışım yapın pamuk yardımıyla bu karışımı yüzünüze
 • Portakala sivilce maskesi için 1 portakalın kabuğunu rendeleyin daha sonra bu rendelediğiniz kabukları iyice dövün suyu çıkan kabuğun içerisine 1 çay kaşığı kabarma tozu ekleyin daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün ve yüzünüz de kurumasını bekleyin yarım saat sonra yüzünüzü su ile iyice temizleyin
 • Çay ağacı yağı  aktardan bulabilirsiniz. Elinizdeki çay ağacı yağını kulak pamuğu yardımıyla sivilcelerinizin üzerine sürün çok yoğun olmayan durumlarda sivilceler için çok iyi bir yok edicidir , Sivilcelerinizi ezmişseniz çay ağacı yağı kullanmayın.
 • Sivilceler için Bal maskesi  1 adet elmayı iyice rendeleyin daha sonra rendelediğiniz bu elmalara 2 yemek kaşığı bal ekleyin ve bu karışımı yüzünüze sürün yarım saat beklettin. Hem yüzünüzü besleyecek hem de sivilceleriniz için doğal bir bakım görevi üstelenecektir. Daha sonra Yüzünüzü temizleyin.
 • Sivilceler için havuç maskesi Havuç maskesi her cilt tipine uygundur ister yağlı ister kuru isterseniz normal ciltler için uygulayabilirsiniz.Önce cildinizi iyice temizleyin daha sonra  4-5 adet havucu iyice rendeleyin rendelenen bu havuçları  dövüp macun kıvamına getirin daha sonra içerisine 1 kaşık beyaz un ekleyin. Bu karşımı yarım yüzünüze sürün ve yarım saat sonra yıkayın.
 • Sivilcelere kil maskesi Yağlı ve sivilceli bir cildiniz varsa kullanmanız gerekir. 3-4 adet kivi suyu sıkılır ve bu kivi suyuna 1 kaşık kil eklenir Daha sonra bu karışım karıştırılarak krem yoğunluğuna getirilir Krem yoğunluğuna geldikten sonra yüze sürülür ve 20 dakika kadar yüzde bekletildikten sonra iyice temizlenir.
 • Sivilceler için domates maskesi  Domates yağlı ciltler için güzel bir dengeleyicidir. Domatesin suyunu sıkıp yüzünüze sürebilirsiniz veya domatesi dilimleyip bu dilimleri de yüzünüze sürebilirsiniz.Yağlı ciltler için oldukça iyi bir dengeleyicidir ve bu yüzden yağlı cildin yağ dengesini ayarlar ve sivilcelere iyi gelir.
 • Maden suyu  1 şişe doğal maden suyuna 1 adet limon suyu sıkın daha sonra bu karışımı yüzünüze sürün 10 dakika sonra temizleyin.
Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir