Sivilce Nasıl Önlenir

Yüzde veya vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan sivilceler için doğal çözüm önerilerini yayınladık. Sivilce nasıl geçer ve sivilce oluşumunu önlemek için yapılması gerekenler nelerdir sorularınızı yanıtladık.

Sivilcelerin ciltte bıraktığı leke ve kötü görüntü kişiyi mutsuz etmekle kalmaz hayatı boyunca cildinde bırakacağı lekelerle savaşmak zorunda bırakır. Sivilcelerin en çok kış ve sonbahar aylarında çoğalması yazında bakımın ihmal edileceği anlamına gelmez.

 

Sivilcenin ciltte çoğalmaması veya hiç çıkmaması için alınması gereken bir dizi önlemler bulunur.  dogaltedavisi.com olarak sivilceler nasıl önlenir? sizler için yazdık. Ayrıca sivilceli bir cilde sahipseniz ve doğal yollarla kurtulmak istiyorsanız Sivilce maskesi tariflerimizi mutlaka denemelisiniz.

 

Sivilce Oluşumunu Önlemek İçin Nasıl Temizlik Yapılmalı?

Cilt temizliği mutlaka sabah ve akşamları yapılmalı. Bu sadece akneler için değil sağlıklı ve genç bir cilde kavuşmak için şart. Sabahları cilt temizliği cilt hücrelerinin ve derinin salgılanmasını harekete geçirmek için, akşamları ise ciltten yağ, makyaj ve kir tabakasını atmak için gereklidir.

 

Cildinizi temizlemek için alacağınız doğru ve kimyasal olamayan ürünler çok önemli. Haftada 3 kez cilde iyi bir maske yapılacak ve cilt için derinlemesine nemlendiren bir ürün kullanılacak.

 

Cilt temizliğinde ph uyumlu cilt temizleyiciler ve aşırı yağlı bir cilt varsa 4 günde bir kil maskesi uygulanarak tedavi edilebilir.

 

Sivilce Buhar Banyosu ile Nasıl Önlenir?

Cildinize mutlaka 5 günde 1 kez buhar banyosu uygulayın. Buhar banyosu cilt için oldukça faydalı bir bakımdır. Buhar banyosu siyah noktaların oluşmasını önler ve cilt gözeneklerinin genişlemesini sağlar.

 

Buhar banyosunu hazırlamak oldukça basit bir yöntem. Bir tencerede suyu kaynatın ve kaynamış olan suyu ocaktan alıp üzerine eğilin. Başınızı bir havlu veya tülbentle kapatarak bu şekilde 10 dakika buharın cildinize etkisini göstermesini bekleyin. Ardından yumuşamış cildiniz de siyah noktalar var ise ellerinizi temizleyip parmaklarınızla veya siyah nokta sıkma aleti ile sıkınız. Daha sonra tonikle cildinizi tekrar temizleyin.

 

Herkes İçin Öneriler

Kesinlikle sivilce sorunları yaşıyorsanız ve bu sorundan kurtulmak istiyorsanız uygulamanız gereken bir takım öneriler var.

 

Akne Ve Sivilcelerden Uzak Kalmak için Beslenmenize Özen Gösterin

Şekerli, çok tatlı ve çikolata ürünlerinin çok fazla akne oluşturduğu fikri artık çok eskilerde kaldı. Fakat bu aşırı tüketmeniz anlamına gelmiyor. Sivilceler ve sağlıklı bir cilt için yapılabilecek en doğru beslenme yöntemi sebze ve meyvelerden geçiyor.

 

Sivilce Oluşuma Karşı Dinlenme Şart

Eskilerden gelen güzellik uykusu lafı yabana atılmamalı. Sağlıklı bir cilde sahip olmak istiyorsanız düzenli ve huzurlu bir uyku çekmelisiniz. Geceden sabaha  8 saat uyumak hormonları normale çevirir ve cilt için önemlidir. Stresten uzak bir yaşam uykunuzu da etkiler ve düzenler.

 

Elleriniz Yüzünüzde Olmasın

Ellerinizin yüzünüzde gezmesine ve bunun alışkanlık haline gelmesine izin vermeyin. Sıkılmasında çok zarar vermeyen siyah noktalar iltihaplı akne ve çıban oluşumunda kalıcı hasarlara dönüşebilir. Bu açıdan asla sivilcelerinizi ellemeyin.

 

Doktora Mutlaka Gidin

Bir dermatologdan yardım almak sivilceye meyilli ciltler için önemli bir ayrıntıdır. Yaz aylarından azalan sivilceleriniz kış veya sonbahar mevsimlerinde çoğalacaktır. Bunun önlemi yaz biterken alınmalıdır. Önlem alınmazsa sivilceler tekrar kendini gösterir ve tedavi süreci en başa döner.

 

Sağlıklı Çay Tüketin

Organizmayı yenileyen ve içindeki mikrobik olguları yok eden çaylardan gün içerisinde 1 kez içmeye çalışın. Buna detoks çayları da eklenebilir. Tüketeceğiniz rezene çayı ve ıhlamur çayı organizmayı temizleme de ve sivilce oluşumunu engellemede oldukça başarılıdır.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir