Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

sivilce lekeleri için maskeler

Sivilce oluşumundan sonra ciltte meydana gelen lekeler oldukça sinir bozar. Makyajla bile zor kapatılan sivilce lekeleri bayanlar için oldukça büyük bir sorundur. Sivilce lekeleri için maske tariflerini düzenli olarak uyguladığınızda bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Sivilce Lekeleri için Maske

Sivilce oluşumundan sonra ciltte meydana gelen lekeler oldukça sinir bozar. Makyajla bile zor kapatılan sivilce lekeleri bayanlar için oldukça büyük bir sorundur. Sivilce lekeleri için maske tariflerini düzenli olarak uyguladığınızda bu sorundan kurtulabilirsiniz. Sizlerle paylaşmış olduğumuz maske tariflerini düzenli olarak uyguladığınızda sivilce tedavisi için ilk adımı atmış olursunuz.

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler

Sivilce Lekeleri İçin Maske

 • Boza ( 1 yemek kaşığı )
 • Mısır unu ( 1 yemek kaşığı )

1 yemek kaşığı boza ve 1 yemek kaşığı mısır unu karıştırılır. Karışım cildin tamamına göz çevresi hariç sürülerek 20

Sivilce Lekesi

Sivilce Lekesi

dakika ciltte bekletilir. Süre sorununda maske yıkanarak temizlenir. Haftada bir kere uyguladığınız bu maske ile sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Boza ve mısır unu cilt lekelerinin açılmasını sağlar.

 

Kırmızı Sivilce Lekeleri İçin Maske

 • Yoğurt ( Yarım çay bardağı )
 • Bal ( 1 yemek kaşığı )

Yarım çay bardağı yoğurt, 1 yemek kaşığı bal ile karıştırılır. Yoğurt ve bal karıştırılırken homojen olmasına özen gösterilmelidir. Karışım yüze yedirilir, yüzde 15 dakika bekletilmesi yeterlidir. Ciltten temizlerken ovarak temizlemelisiniz. Kırmızı sivilce lekeleri için bu maskeyi her hafta uygulayın. Yoğurt bir nevi peeling görevi yapar, kırmızı sivilce izlerine çok iyi gelir.

 

Sivilce Lekeleri için Domates ve Un Maskesi

 • Domates (1 adet)
 • Un ( 1 tatlı kaşığı)

Bir adet domates rendelenir, içerisine bir tatlı kaşığı un ilave edilir. Hazırlanan karışım parmakların yardımı ile yüze dairesel hareketlerle sürülür, 5 dakika ciltte bekletilir ardından durulanır. Maskeyi 10 günde yalnızca 1 defa yapmalısınız. Domates cilt lekelerini gideren bir etkiye sahiptir ve ciltteki kızarıkların zaman içinde kaybolmasını sağlar, Unda ciltteki gözeneklerin kapanmasını sağlar.

 

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske

 • Elma ( 1 adet)
 • Limon ( yarım limon)
 • Zeytinyağı ( 1 çay kaşığı)

1 elmanın tamamı rendelenir, rendelenen elmanın suyu sıkılır. Elde edilen suya, yarım limon sıkılarak karıştırılır. İçerisine en son 1 çay kaşığı zeytinyağı ilave edilerek, maske hazırlanmış olur ve hazırlanan maske cilde sürülerek 15 dakika bekletilir ardından ılık su ile cilt durulanır. Sivilce lekeleri için maskeyi her hafta düzenli olarak uygulayabilirsiniz. Elma ve limon suyu ciltteki sivilce izlerinin açılmasını sağlar. Zeytinyağı cilde duruluk verir.

 

Sivilce Lekeleri için Badem Yağı Tarifi

 • Bakla ( Yeteri kadar )
 • Badem yağı ( 1 tatlı kaşığı )

Bir miktar bakla içi kaynatılır, yumuşadıktan sonra; robotta ezilir ve içerisine 1 tatlı kaşığı badem yağı ilave edilir. Hazırlanan maske yüze masaj yaparak sürülür, 15 dakika ciltte bekletildikten sonra yıkanır. Haftada 1 uygulamak yeterlidir. Bakla içi cilt lekeleri için oldukça etkilidir ve badem yağı ile birlikte kullanıldığında ciltteki sivilce lekelerini giderir ve gözenekleri temizler.

 

Sivilce Lekeleri için Uygulanan Maskeler ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 1. Sivilce lekeleri için kullanılan malzemeler doğal nitelikte olmalıdır.
 2. Doğal maskeler sayesinde cildiniz daha beyaz ve berrak gözükür.
 3. Cilt lekelerine, güneş lekelerine veya sivilce lekelerine karşı uyguladığınız bakım maskeleri, cildinize 2 aydan sonra etki etmeye başlar.
 4. Sivilce izleri çok eski ise; iyileşme süresi uzayabilir. 6 ay gibi bir sürede; tedavinize yanıt almış olursunuz.

 

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir