Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer

sivilce kızarıklık leke iz maske doğal

Cildinizde sivilceler nedeniyle oluşan kızarıklıkları gidermek üzere kullanabileceğiniz bitkisel maske tarifleri. Doğal maskeler düzenli olarak kullanıldıklarında, ciltteki sivilce lekesi ve kızarıklıkların üstesinden gelebilmektedir.

Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer

Sivilce kızarıklığı nasıl geçer? Ciltte çıkan sivilcelerden dolayı oluşan kızarıklık zamanla kalıcı hale gelebilir, bu durumda korkmayın, sivilce kızarıklığını geçiren tarifleri sizler için veriyoruz.

 

Sivilce Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Ciltte oluşan sivilceler kötü bir görünüme neden olur. Üstüne üstelik birde sivilceler kızardı mı ne yapsanız kapatamazsınız. Bir çok kişinin ortam problemi olan sivilce kızarıklıkları bitkisel yöntemlerle kolayca geçirilebilir.

 

Sivilce Kızarıklığını Geçiren Doğal Tarifler

Sivilce kızarıklıkları için herhangi bir uzmana görünmeden önce bu tarifleri uygulayın.

 

Sivilce Kızarıklığını Geçiren Aspirin Maskesi

  • Aspirin ( 2 – 3 tane )
  • Su ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı: Aspirinleri suyun içinde bir kaşık yardımı ile ezin ve karıştırın. Karışımı cildinizde sivilce olan kısımlara sürün. 2 dakika bekletin ve ılık su ile cildinizi temizleyin. Kağıt havlu ile cildinizi kurulamaya özen gösterin. Sivilce kızarıklığından kurtulmak için haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

 

Sivilce Kızarıklığına Zeytinyağlı Çözüm

  • Tuz ( 4 yemek kaşığı )
  • Zeytinyağı ( 3 yemek kaşığı )

Hazırlanışı ve uygulanışı: İki malzemeyi verilen ölçülerde karıştırın ve ciltte sivilce oluşan bölgelere sürün. 2 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi duru su ile iyice temizleyin ve kağıt havlu ile kurulayın. Haftada 1 kez uygulayın. Hassas cilde sahip olanlar 15 günde 1 uygulamalı.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir