Sırttaki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer

Sivilceler vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan cilt sorunlardır. Sırt bölgesinde çıkan sivilceler için doğal ve bitkisel çözüm yöntemlerini deneyerek bu sorunuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Sırt sivilceleri için maske tarifi de makalemizde yer alıyor.

Sırt bölgesinde oluşan sivilce lekeleri koyu kahve lekeler olarak kalır. Bakımı oldukça zor olan sırt bölgesindeki lekeler için etkili ve kolay uygulayabileceğiniz doğal kür yöntemleri vereceğiz.

 

Sırtta çıkan sivilce lekeleri, esmer leke olarak adlandırılır. Bu lekeler zaman geçtikçe ciltte yok olur ama bazı sivilceler vardır ki kalıcı izlere neden olabilmektedir. Sırtınızda çıkan sivilce lekelerinden kurtulmak için öncelikle aile bireylerinde yardım almanız şart. Tek başınıza uygulama yapamayacağınız aşağıda yer alan tariflerden birini yaptırmanız şart.

 

Sırttaki Sivilce Lekeleri İçin Biberiye Otu

  • Saf alkol ( 1 kahve fincanı )
  • Adaçayı ( 1 tutam )
  • Biberiye otu ( 1 tutam )

Adaçayı ve biberiye otunu kaynattığınız suya atarak 15 – 20 dakika demlenmesini bekleyin. Daha sonra bu karışımı süzün ve içerisine saf alkolü ekleyin ve bir kaşıkla karıştırın. Her gün bu karışımdan biraz pamuğa dökerek sırtınızı silin, 20 gün bu uyguladığınızda sivilce lekeleriniz oldukça azalacaktır.

 

Sırttaki Sivilce Lekeleri İçin Maske

  • Yulaf unu ( 1 miktar )
  • Votka ( 1 çorba kaşığı )
  • Kayısı yağı ( 1 tatlı kaşığı )
  • Elma suyu ( 1 yemek kaşığı )

Yukarıda verdiğimiz 4 malzemeyi karıştırın ve macun kıvamına getirin. Hazırladığınız karışımı sırtınızda oluşan sivilce lekelerinin üzerine uygulayın ve 15 – 20 dakika bekletin. Daha sonra ılık bir duşa girin.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir