Saç Yumuşatma Maskeleri

saç yumuşatma maskesi ve kür tarifleri

Sert saçlara şekil vermek çok zordur. Saçlarınızın yumuşaması için bitkisel yöntemlerden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Sizlere, evde doğal yöntemlerle saçlarınızı nasıl yumuşatabileceğinizi anlatıyoruz. İpeksi ve kolay şekil alan saçlar için bu yöntemleri deneyebilirsiniz.

Saç Yumuşatma Maskesi

Saçların kuru ve sert görünmesi şekillendiricilerin bile düzgün gösteremediği saçlar demektir. Saç uçlarından kesilse dahi saçlardaki matlık engellenemez. Bu gibi durumlarda saçı yumuşatmak için çeşitli yöntemler kullanılır. DoğalTedavisi.com olarak önerdiğimiz saç yumuşatma yolları ve saç maskeleri ile ipek gibi saçlara kavuşabilirsiniz.

 

Saç Yumuşatma Yolları

  • Saç yumuşatmanın ilk yolu saçları devamlı nemli tutmaktır. Bunun için saçlar bakım yağlarıyla her hafta kürler yapılarak kuruması ve matlaşması engellenmelidir.
  • Duşta saçları yumuşatmak için en etkili yöntem saç kremi kullanmaktır. Durulanan saç kremleri saçınızda nemin kalıcı olarak etki etmesini sağlar ve saçınıza protein depolar.
  • Duş sonrasında durulanmayan saç serumlarıyla yapacağınız bakım saç tellerinin uzun süre nemli kalmasını sağlayacaktır. Özelliklede keratin içeren saç serumları bu konuda oldukça başarılıdır.
  • Saçlarınızı kuruturken mutlaka kendi haline bırakın ve havluya sarın. Islak saça uygulayacağınız fön işlemi saçınızın direk kırılmasına ve yıpranmasına neden olacaktır.

 

Saçları Yumuşatmak için Doğal Maskeler

Saçları Yumuşatmak için Yumurtalı Saç Maskesi 

  • 1 çorba kaşığı hintyağı
  • 2 çorba kaşığı zeytinyağı
  • 1 adet yumurta sarısı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Hint yağı ve zeytinyağı karıştırılarak cezveye alınır ve ısıtılır. Ocaktan aldıktan sonra içine yumurta sarısı ilave edilerek karıştırılır. Karışım özelliklede kurumuş kısımlara yedirilerek sürülür ve 1 saat bekletilerek yıkanır. Yıkama esnasında ılık su ile arındırılması gerekir.

 

Doğal Yağlarla Saç Maskesi

  • 2 tatlı kaşığı çörek otu yağı
  • 3 tatlı kaşığı badem yağı
  • 1 çay kaşığı jojoba yağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Bitkisel yağları bir kase içine alarak karıştırın. Ardından sadece kurumuş kısımlara karışımı parmaklarınızla yedirerek uygulayın ve 45 dakika sonra şampuanla yıkayarak arındırın. Doğal yağlarla hazırlayacağınız saç maskesi her hafta uygulandığında 1 ayda saçların daha yumuşak olmasını sağlar.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir