Saç Yumuşatıcı Maske

Sert saçlara doğal ve bitkisel çözüm önerileri makalemizde yayınlandı. Saç yumuşatıcı maske tarifleri ile, saç güzelliğinizi koruyabilirsiniz. Saç yumuşatan doğal maskeler nelerdir ve uygulamaları hakkında bilgiler açıklandı.

Saç Yumuşatıcı maske: Sert saçlar hem agresif ve hem kolay şekil almayan saç yapısıdır. Yediğiniz gıdalardan tutunda uyguladığınız saç ürünlerini ve şekillendiriciler; mat, soluk ve sağlıksız görünen sert saçlara neden olabilir. dogaltedavisi.com olarak vereceğimiz bu maske ile saçlarınız yumuşayıp daha sağlıklı görünecek.

 

Saç Yumuşatıcı Maske Tarifi

  • Sızma zeytinyağı ( 3 yemek kaşığı )
  • Bal ( 2 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: İki malzemeyi tahta kaşık ile karıştırın. Tahta kaşık balın etkisini azaltmadığı için kullanılması önemlidir. Saç köklerine çok az uygulayıp saç tellerinize karışımı iyice yedirin. Havluyu sıcak suya bastırıp nemini alın ve saçlarınızı sıcak nemli havlu ile sarın. Ortalama yarım saat saçlarınızda karışımı bekletin ve ılığa yakın soğuk su ile saçlarınızı temizleyin.

 

Saç yumuşatıcı maske tarifini haftada 1 kez mutlaka uygulayın.

 

Sert Saçları Yumuşatmak İçin Yapılabilecekler

  • Şampuan seçimi sert saçları yumuşatmada oldukça önemli. Seçeceğiniz şampuanın yoğun nemlendirme içerikli olması dikkat ederek almalısınız.
  • Saçlarınızı 3 günde 1 yıkayın. Sık yıkanan saçlar saç tellerini ve saç kökünü kurutur ve saçların sertleşmesini sağlar.
  • Eğer sık banyo etmek durumunda iseniz şampuanınızı mutlaka yarı yarıya su ile karıştırın.
  • Saçlarınıza uyguladığınız saç kreminizin özelliklerinde mutlaka yoğun nemlendirme ve besleme özelliği olmalı. Kremi saçınıza uygulayıp mutlaka saçlarınızı banyoda geniş dişli bir tarak ile tarayın.
  • Saçlarınızı mümkün olduğunda kendi kendine kurutun ve fakat aceleniz var ise fön makinesinin en düşük seviyesini çalıştırın.
  • Yukarıda verdiğimiz saç yumuşatıcı maskeyi haftada 1 en kötü 15 günde 1 kez uygulamaya özen gösterin.
  • Saç yumuşatıcı maske saçlarınızın yumuşamasında etkili olmazsa saç yumuşatma yöntemlerini deneyebilirsiniz.
Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir