Saç Gürleştirme

saç gürleştirme yöntemleri, maske ve kür tarifleri

Saçlarınızı gürleştirmek ve dökülen saçlarınızın yerine yenilerinin çıkmasını sağlamak için evde doğal maskeler hazırlayabilir ve düzenli o0larak bu maskeleri kullanarak daha gür saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Gürleştirme

Saçları seneden seneye dökülen kişiler, az ve seyrek saçlarla baş başa kalırlar. Saç durumları için acil önerilere ihtiyaç duyarlar. Bu önerileri uygulayarak, eski saç sağlıklarına kavuşabilirler. Saç Gürleştirme için uygulayabileceğiniz Isırgan otlu, Sarımsaklı, Karanfilli kürler.

 

Sarımsak ile Saç Gürleştirme

Sarımsak bitkisinin saçlar üzerinde inanılmaz bir etkisi vardır. Saç çıkardığı gibi; ince olan yerlerin kalınlaşmasını da sağlayarak; oldukça tatmin edici sonuçlar getirir. Sarımsak bitkisi kullanılırken 3 diş alınıp ezilerek kullanılır. Ezilen sarımsak saç köklerine sürülür. 1 saat sonra yıkanır. Saç derisini uyaran sarımsak; yeni çıkacak saçların daha köklü ve gür olmasını sağlar.

 

Isırgan otu ile Saç Gürleştirme

Isırgan otu bitkisi saçların bakımında kullanılabilir. Hem içerden hem de dışarıdan kür şeklinde uygulanan ısırgan otu; saçların onarılmasını sağlar. Onarılan saçlar daha gür ve kalın çıkmaya başlar. Isırgan otu bitkisi; sıcak suya atılarak demlenir. 10 dakika bu suda tutulduktan sonra, ılık olarak saçlara dökülür. Isırgan otu ile saçlarınızı yıkamaya devam ederseniz; saçlarınız hem uzar hem de sağlığına kavuşur. Isırgan otu kürü saçta 1 saat kalmalıdır. Haftada 2 kere uygulanması yeterlidir.

 

Karanfil Bitkisi ile Saç Gürleştirme

Kurumuş karanfiller, bir miktar alınarak, suda kaynatılır. Karanfil çok miktarda değil bir tutam kadar kullanılmalıdır. Kaynadıktan sonra süzme işlemine geçilir. Sizin işinize yarayacak kısmı, elde edilen sudur. Elde edilen suyun hepsini başınızdan dökmelisiniz. 45dakika, 1 saat arası saçta bekletilir. Karanfil bitkisi saç tellerinin daha kalın olmasını sağlar. Uzun süre uyguladığınızda; saçlarınızın daha kalın ve dolgun durduğunu hissedersiniz. Karanfil kürü haftada bir kere uygulanırsa Saç gürleştirme konusunda etkili olur.

 

Saçların Gürleşmesi için Öneriler

Saçın gürleşmesine sizinde katkınız olabilir. Saçları nemli taramayı tercih etmek, saçınızı onarır. Bir süre kuaför işlemlerinden uzak durmak, saçın yapısını onarır. Daima incelen saçlar kolay kopar. Bu yüzden saç tellerinin kalınlaşması gerekir. Dolgun saçlara sahip bayanlar; her zaman daha fazla dikkat çeker.

Saçlarının cansız olmasından şikayet eden bayanlar; yukarıdaki bakım kürlerini uyguladıkları sürece, sonuca daha hızlı kavuşurlar. Saçların cansızlığı genetik yapıdan kaynaklanıyorsa, bakımlar işe yaramaz. Ne olursa olsun; çok ince telli saçlara sahip bayanlar genetik durumlarını değiştiremezler. Anne ve babadan geçen kalıtsal özellikler bakım kürleri ile değiştirilemez. İnce telli saçlara genetik olarak sahip olan bayanların, yapması gereken tek şey; günlük bakımlarına dikkat etmek ve saçları daha fazla inceltecek hareketlerden kaçınmak olacaktır. Genetik faktörler olmaksızın, saçları gürleştirecek tek şey doğal bakımlardır.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir