Saç Gürleştirme Yöntemleri

Saç gürleştirme maskesi, yöntemleri, yolları

Saçlarınızı gürleştirmek ve güçlendirmek için bitkisel doğal maskeler kullanabilir, sizlere aktaracağımız önerilere kulak verebilir ve bu sayede daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.

Saç Güçleştirme Yöntemleri

Gittiğiniz her yerde sadece kıyafet ve makyajınızla değil saçınızla da dikkatleri üstünüze çekmelisiniz. Her gün saçlarınıza yaptığınız işlemler giderek saçlarınızın yapısını bozar ve sağlığını kaybetmesine neden olur. Saçlarınızı canlandırmak ve gürleştirmek için kullanabileceğiniz doğal yöntemler.

 

Saç Güzelleştirme Yöntemleri

  • Saç Gürleştiren Maske : Çok önemli bir toplantınız var ya da bir yere davetlisiniz derinlemesine bakım maskesi ile silikon bazlı saç serumunu elinizle karıştırıp saç diplerinizden uçlarına kadar sürün ve 15 dakika saçlarınızda bekletin. Ardından ılık su ile yıkayın. Bu bakım kürü sorunlu saçlarınızı tekrar ele alarak sağlıklı ve canlı saçlara kavuşmanızı sağlar.
  • Gür Saçlar için Şekillendirici Kullanımı : Saçlarınızı şekillendirmek için saç kurutma makinesi, düzleştirici ve maşa gibi ısıtıcıları kullanıyorsanız bu ısı kaynaklı ürünlerin en alt kademelerini yada mümkün olduğunda düşük ısıda kullanmaya dikkat edin. Her gün saçlarınızı düzleştiriyorsanız mutlaka arada 1 – 2 gün ara verin. Saçlarınızı her gün ısı veren ürünler ile şekil veriyorsanız mutlaka ısıdan koruyucu spreyleri mutlaka uygulayınız. Bu koruyucu saç spreyleri ısının saçınıza verdiği zararı en aza indirir ve saçlarınızın yıpranmasını önler.
  • Saç Kremi Ve Şampuan Tercihi Nasıl Olmalı? : Saç bakım ürünlerinizden saç kremi ve şampuanınızı belli aralıklarla değiştirin. İlaç kullanımından yola çıkarak düşünebilirsiniz. Aynı ilacı uzun süre kullandığınızda vücut bağışıklık yapar ve bir etkisi görülmez. Daha gür saçlara kavuşmak için Saç yapınıza uygun iki farklı saç kremi ve iki farklı şampuan satın alıp 15 günde bir dönüşümlü kullanmaya özen gösterin.
  • Gür Saçlar İçin Saç Yıkma Yöntemi : Banyo sırasında ve saçlarınızı günlük yıkarken mutlaka soğuğa yakın ısıda olmasına dikkat edin. Soğuk su cilt yapısını hareketlendirdiği gibi saç derisini ve saç köklerini de güçlendirir.
  • Saç Kesimine Dikkat : Saçlar uzadıkça saç kökleri saç uçlarını besleyemez ve saçların uç kısımları sönük ve cansız bir görünü oluşturur. Bu yüzden 3 ayda 1 kez saçlarınızın uçlarından kestirip görünümünü ve sağlığını koruyabilirsiniz.
  • Gür Saçlar için Bakım : Geceden sabaha saç  bakımı yapın. Saçlarınıza akşam yatmadan önce zeytinyağı uygulayın. Zeytinyağını saçlarınıza yedirin havlu veya bone ile saçlarınızı sarın sabaha kadar beslenecek ve saçınız eski nemine geri kavuşacaktır.

 

Saçlarınızı yatmadan önce mutlaka fırçalayın. Gece yatmadan yapacağınız bu işlem saç köklerinizi hareketlendirecek ve saçlarınızın daha sağlıklı uzamasını sağlayacaktır.

 

Haftada bir kez saçlarınıza yoğun bakım sağlayan saç maskeleri uygulayın. Saç maskeleri saçlarınızın daha dolgun, daha canlı ve hacimli görünmelerine katkıda bulunacaktır.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir