Saç Dökülmesine Bitkisel Çözümler

Saç dökülmesine çözüm: saç dökülmesi kadın erkek herkesin ortak sorunudur fakat erkeklerde bu durum kelliğe kadar gidebildiği için erkekler saç dökülmesi konusunda daha hassas davranır. Eğer saçlarınız çok fazla dökülüyorsa ve siz bu saç dökülmesinin önüne geçemiyorsanız aşağıda yazdığımız doğal bitkisel tedavi yöntemlerini uygulayabilirsiniz.

Saç Dökülmesini Önleyen Yağlar

Malzemeler: 2 adet bıldırcın yumurtası, yarım avokado, 1’er çorba kaşığı ceviz yağı, Hindistan cevizi yağı ve buğday yağı.

Hazırlanışı: Bıldırcın yumurtalarını kırın ve diğer malzemelerle iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı saçlarınıza sürerek 1-2 saat saçlarınızda bekletin Son olarak ılık su ile durulayın. Haftada 2 gün bu bakımı yaparak saç dökülmesinin önüne geçebilirsiniz.

 

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm

Susam yağı bal ve limon ile birleştiğinde saç dökülmesini önleyici bir etki yapıyor.

Malzemeler: Yarım limon, 1 yemek kaşığı bal, 1 kahve fincanı susam yağı ve 2 yemek kaşığı killi su.

Hazırlanışı: Limonun suyunu sıkın ve diğer malzemelerle karıştırın. Daha sonra saç diplerinizi hafif ıslatın ve hazırladığınız bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak sürün 1 saat bekletin ve yıkayın.

 

Lavantalı Saç Jölesi Hazırlama

Malzemeler: 1 şişe maden suyu, 1 adet limon, 2 damla lavanta yağı ve 1 tatlı kaşığı keten tohumu.

Hazırlanışı: keten tohumu ve maden suyunu karışırın daha sonra Limonu 4 parçaya ayırın ve bu karışıma koyarak karışımı 10 dakika kaynatın. Karışımı blender’ dan geçirin ve süzün ve bir kavanoza koyun ve içine lavanta yağını ekleyip çalkalayın. Saç jöleniz hazır lavantanın sakinleştirici özelliği ve kokusuyla size destek olacaktır.

Saç dökülmesine kesin çözüm sayfamızda bu sorun ile ilgili daha fazla detay yer almaktadır. Dilerseniz sayfamızı ziyaret ederek saç dökülmesi ile ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir