Pirinç Unu Maskesi

cilt beyazlatma

Cilt beyazlatıcı doğal yöntemlerden biri olan pirinç unu maskesi, cildinizdeki lekelerin rengini açıyor ve kısa zaman içinde cilt beyazlaması sağlıyor. Pirinç unu maskesi kullananlar evde doğal malzemelerle hazırladıkları tarifler sayesinde pahalı kozmetik ürünlere gerek duymadan cilt beyazlaması sağlayabiliyor. Sizlere vereceğimiz cilt beyazlatma maskesi tariflerinden herhangi birini tercih edip düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

Doğal olduğu için herhangi bir olumsuz yan etkisi bulunmayan cilt beyazlatma maskesi tarifleri, cildinizdeki lekelerin görünümlerini de azaltma özelliğine sahip. Pirinç unu ve pirinç suyu ile hazırlanan cilt maskeleri için evde bulunan pirinçleri havanda döverek un haline getirebilirsiniz.

 

Pirinç Unu İle Cilt Beyazlatma

  • 4 çay kaşığı pirinç unu
  • Az miktarda su

Yapımı son derece basit olan maskeyi hazırlamak için pirinç ununa yarım çay bardağı kadar su ekleyip karıştırın. Maske kıvamını tutturmak için su veya pirinç unu ekleyebilirsiniz. Hazır hale gelen karışımı yüzünüze dairesel hareketlerle sürün. Maske yüzünüzde kuruyana kadar bekleyin ve kuruduktan sonra bol su ile cildinizi temizleyin. Uygulamanın sonunda cildinizi kurulayın ve her zaman kullandığınız nemlendirici kreminizi yüzünüze sürün. Haftada 2 kez düzenli olarak uygularsanız cildinizin rengini açacak ve lekelerin giderilmesini sağlayacaktır.

 

Nemlendirici Etkili Pirinç Unu Maskesi

  • Pirinç unu
  • Bal
  • Su

Malzemeleri maske kıvamı elde edecek miktarlarda bir araya getirip karıştırın ve cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika sonra maskeyi cildinizden su yardımıyla temizleyebilirsiniz. Tarifte yer alan bal, cildinizi nemlendirecektir.

 

Pirinç Suyu İle Cilt Rengi Açma

  • 2 yemek kaşığı pirinç
  • Su
  • Süt

Pirinçleri suda kaynatın ve ocağın altını kapatıp az miktar süt ilave edip pirinçleri ezin. Krem kıvamına gelen karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından temizlenin. Haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Pirinçle Cilt Beyazlatma

  • Pirinç
  • Su

Az miktarda pirinci bir kaseye alıp üstünü kapatacak şekilde su ekleyin. Ellerinizde pirinçleri ovalayarak suyun beyazlamasını sağlayın. Tamamen bulanık bir hale geldiğinde suyu bir başka kase içine alın ve yüzünüzü bu su ile yıkayın. Yüzünüzü yıkadıktan sonra kurulamadan cildinizde kendiliğinden kurumasını bekleyin. Haftada 1 kere tekrarlayarak cildinizin rengini açabilirsiniz.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir