Masaj Yağı Nasıl Yapılır

masaj yağı nasıl yapılır

Evde kolay masaj yağı hazırlamak için bitkisel malzemelerden faydalanabilirsiniz. Kimyasal madde içermediğinden emin olduğunuz için gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz masaj yağları nasıl yapılır ve nasıl kullanılır sizler için açıklıyoruz.

Masaj Yağı Nasıl Hazırlanır?

Daha önceki yazdığımız masaj yağı yapımının devamı olarak bu masaj yağı yapımında çabuk masaj yağı yapımı, kas gevşetici masaj yağı yapımını anlatacağız. Bitkisel ve doğal olarak hazırlanan masaj yağlarını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

Çabuk Hazırlanan Masaj Yağı

 

Cildi ferahlatan ve gençleştiren nane yağı kullanabileceğiniz en iyi masaj yağlarından biridir. Nane yağını, ay çiçek yağı ile karıştırıp masaj yağı elde etmek saniyelerinizi bile almayacaktır.

 

Hazırlanışı: 1 bardak ayçiçeği yağı ile 1 bardak nane yağını karıştırın masaj yağınız hazır. Soğuk ve karanlık bir ortamda 1 sene kadar dayanır.

 

 

Okaliptüs Özlü Kas Gevşetici Masaj Yağı

 

Okaliptüs mucizevi bir bitkidir. Kas gevşetici özelliğe sahip harika bir masaj yağıdır. Kas ağrılarını dindirip, yorgunluğu almasının yanı sıra stres ve beyin yorgunluğuna da iyi gelme özelliği vardır.

 

Hazırlanışı: 1 çay bardağı ay çiçek yağı, 1 çay bardağının 4 te 1 i kadar taze okaliptüs yaprağı.

 

Ay çiçek yağını ve okaliptüs yapraklarını bir tavaya boşaltın 10 dakika kısık ateşte ısıtın yağ kızışmadan önce ocaktan alın ve iyice süzün masaj yağınız hazır.  Daha etkili bir sonuç istenirse masaj yağı hazırlanış süresi uzatılabilir : ay çiçek yağını bir kavanoza koyun ve daha sonra okaliptüs yapraklarını da bu kavanoza ilave ederek iyice karıştırın. 2 hafta boyunca serin bir yerde muhafaza edin.

Daha sonra karışımı içindeki yapraklardan arındırmak için iyice süzün elde ettiğiniz yağı temiz bir kaba boşaltın masaj yağınız hazır. serin yerde muhafaza edilirse Ortalama olarak 1 yıl kadar dayanır. Unutmayın bu masaj yağı diğerlerinden farklı olarak vücut stresine iyi gelir beyni dinlendirir. Aynı zamanda kasları en iyi şekilde gevşetir.

 

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir