Limonlu Yoğurt Zayıflatır Mı

limon ve yoğurt ile zayıflama tekniği

Limonlu yoğurt ile zayıflayanlar her geçen gün artış gösteriyor. Oldukça kolay bir zayıflama yöntemi olan limon ve yoğurt yöntemi düzenli kullanıldığında yağlarınızı yakmanıza imkan tanıyor.

Limonlu Yoğurt Zayıflatır Mı

Limonlu yoğurt zayıflatır mı? C vitamini ve amino grup asit içeriği ile limon, zayıflamada oldukça etkilidir. Ayrıca yoğurt asit ve kalsiyum bakımından zengin bir gıda olduğu için hem tok tutmakta, hem metabolizmayı hızlandırmakta hem de yağların yakılmasında etkili olmaktadır. Gün içerisinde 3 kez tüketilen limonlu yoğurt haftada 1 ile 1,5 kilo arası zayıflamanıza yardımcı olacak.

 

Zayıflatan Limonlu Yoğurt Tarifi

  • Yoğurt, 1 Kâse
  • Limon suyu, 2 yemek kaşığı
  • Kırmızıbiber, ( İsteğe bağlı; tarçın, zencefil, zerdeçal veya nane )

Limonlu Yoğurdun Yapılışı: Bir kap içerisine yoğurt, limon suyu ve isteğe bağlı olarak kırmızıbiber, tarçın, nane, zerdeçal veya zencefili ekleyip karıştırınız. Karşımı kahvaltıdan sonra, öğle yemeiğinden sonmra ve her gece yatmadan yarım saat önce olmak üzere 3 kez tükebilirsiniz.

 

Limonlu Yoğurdun Zayıflamaya Etkileri

  • Limonlu yoğurt ile vücutta birikmiş olan aşırı su atılacaktır.
  • Yoğurt yağ yakmada ki etkisinin yanında tok tutucu özelliği bulunmaktadır.
  • Yoğurt tüketilirken yağsız olmalıdır. Ancak yoğurdun sulu olması mide emiliminde daha etkili olacağı için tercih edilir.
  • Yoğurt suyu emilimi ile sindirim sistemi daha hızlı çalışacak ve kilo vermeye katkısı olacaktır.
Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir