Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon kısaca var olan kıl ve tüylerin lazer yardımıyla vücutta uzamasının engellenmesi, yeni kıl köklerinin zayıflatılarak mümkünse çıkmasının engellenmesi için yapılan operasyonlardır.  Lazer epilasyonlarının güvenilir olduğu ilk defa 1997 yılında Amerika gıda ve ilaç bakanlığı FDA ca güvenli kabul edilmiş ve bu tür operasyonlara ilk izinler verilmeye başlanmıştır.

LAZER EPİLASYON NEDİR

Lazer tek dalga boyunda artırılmış yüksek sıcaklıktaki ışıklardır. Bu dalga boyutlarındaki ışınlar belirli bir ışın demeti ile koyu renkli kıl kökleri tarafından tutulurlar ve bu ışıklar enerjilerini bu kıl köklerine aktararak kıl köklerini bu enerji ile yok ederler.

Lazer epilasyonda 3 çeşit cihaz vardır. Bunlar Diode , alexandrite ve Ndyag lazerlerdir. Hangi lazerin türünün  vücudunuz için ideal olduğuna siz karar veremezsiniz  Mutlaka alanında uzaman doktorların bu seçimi yapması gerekmektedir. Dioder lazerler diğer iki lazer tekniğine göre daha derinlere iner ve daha gülcü kıl köklerini yok etmekte daha ileri bir teknolojiye sahiptir.

 

Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Lazer epilasyon fiyatları artık günümüzde aşırı ucuzlamıştır. Yüksek rekabet ve düşük maliyetten doğan bu avantajlarla pahalı bir tüy dökücü serum kadar bir fiyata gerileyen lazer epilasyonlar sizi ve bütçenizi sarsmadan sizi istemediğiniz kıllardan kurtarmaya yardımcı olacaktır.

 

Nerede Lazer Epilasyon Yaptırılmalı?

 

En önemli ve en dikkat etmeniz gereken koşul şüphesiz ki kendini bu alanda ıspatlamış hastaneler veya lazer epilasyon merkezlerinde yapılmalıdır. Biraz daha ucuz diye gideceğiniz işinde uzman olmayan lazer epilasyon merkezleriyle yarardan çok zararla karşılaşabilirsiniz nedir bu zararlar. Kıl köklerine yapılan yanlış müdahale yüzünden kıl kökü olmayan bölgelerin kıllanması , vücutta yanık izleri lekeler vb. zararlar. Biraz daha pahalı olan fakat işinde uzman doktorlar denetimindeki lazer merkezlerine gitmelisiniz yoksa birkaç tüy için vücudunuzun güzelliğinden bile olabilirsiniz.

 

Lazer Epilasyon Nerelere Uygulanır

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer Epilasyon Uygulaması

Lazer epilasyonu istenmeyen kılların mevcut olduğu her türlü bölgeye rahatlıkla uygulanır.  Koltuk altı, genital bölge, bikini bölgesi, bacaklar, yüz, sırt, göğüs, kol, bıyık, çene, ense, sakal üstü ve altı, boyun bölgesine rahatlıkla uygulanır.

 

Lazer Epilasyonun Yararları Neler?

Lazer epilasyonlar tenden tene ve renkten renge göre farklılık göstermekle birlikte % 95 oranında istenilen sonucu vermektedir. Önemli olan doktorunuzun uygun gördüğü seans ve lazer tekniği ile operasyona girmek gerekir. Lazer operasyonuyla yok edilen kıl kökleri daha sonra inceler ve birkaç seansta tamamen yok olarak sizi rahatsız eden kıllardan kurtarır.

 

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir