Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Maskesi

Kuru cilt tipine sahip olanlar, her bir maskeyi uygulayamazlar. Özellikle de kırışıklık sorunu varsa, bu problemin ortadan kalkması için çok daha dikkatli davranarak maske seçimi yapılmalıdır. Kuru ciltlere kırışıklık maskeleri sizlerle paylaşıldı. Kuru ciltler için kırışıklık giderici maskeler arasından size en uygun olanı seçerek, kırışıklık sorununu en aza indirebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Giderici Maske: Kuru cilt bakımı yağlı ve karma ciltlere nazaran daha zordur. Kırışıklıklar kuru ciltlerde daha erken yaşlarda ortaya çıkar. Güzellik uzmanı ve bitki konusunda uzman olan Suna Dumankaya, kuru ciltlerin faydalanabileceği kırışıklık ve sarkma maskesini Doktorum programında açıkladı. Bizde dogaltedavisi.com olarak sizlerle Suna Dumankaya kuru ciltlere kırışıklık maskesini paylaşıyoruz.

 

Kuru Ciltler İçin Kırışıklık Giderici Maske

  • Üzüm çekirdeği yağı ( 1 tatlı kaşığı )
  • Bal kabağı ( yarım dilim )
  • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )
  • Pekmez ( 1 tatlı kaşığı )
  • Badem ( 1 yemek kaşığı )

Haşladığınız yarım dilim bal kabağını iyice ezin ve diğer malzemeleri de ilave ederek tahta kaşıkla karıştırın. Bu kırışıklık maskesini uygulamadan önce cildinizi yeşil çayla demlediğiniz su ile temizleyin. Daha sonra maskeyi göz çevresi ve dekolte de dahil 30 dakika uygulayıp yıkayın. Bu Kırışıklık maskesini haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

 

Üzüm çekirdeği yağının içerisinde güçlü antioksidanlar bulunur ve yaşlanma çizgileri ile mükemmel savaşır. Zeytinyağı cildi beslerken yoğurtta cildinize parlaklık ve doğal bir ışıltı kazandıracaktır.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir