Koltuk Altı Beyazlatma Yöntemleri

Koltuk altı beyazlatan tarifler

Koltuk altı beyazlatıcı doğal bitkisel tarifler ile koltuk altı beyazlatma maskesi ve kürleri evde basitçe hazırlanabilmektedir. Koltuk altı beyazlatan yöntemler. Koltuk altı kararmasına neden olan epilasyon ve ağda işlemleri sonrasında evde basitçe hazırlayabileceğiniz doğal, bitkisel maske ve kürler ile cildinizdeki siyah lekeleri ve kararmaları tedavi edebilirsiniz. Düzenli olarak uygulandığında bu tarifler koltuk altı kararması sorununu ortadan kaldıracaktır.

Koltuk Altı Kararması İçin Vazelin

 • Vazelin ( 1 çay kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 çay kaşığı )
 • Elma suyu ( 1 çay kaşığı )

Yukarıda verilen malzemelerin hepsini karıştırın ve koltuk altına 1 dakika masaj yaparak sürün. Karışım koltuk altında kuruduğunda su ile temizleyin ve bebek pudrası sürün. Her gün uygulayabilirsiniz.

 

Yoğurtla Koltuk Altı Beyazlatma

 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )
 • Pirinç unu ( 1 tatlı kaşığı )
 • Sirke ( 1 tatlı kaşığı )

Cam bir kasede malzemeleri verdiğimiz ölçülerde karıştırın ve koltuk altına 1 dakika masaj yaparak yedirin. 15 dakika koltuk altınızda duran karışımı süre sonunda peeling yapar gibi su ile temizleyin. Temizlenip kurulanmış bölgeye bebek pudrası sürün. Haftada 2 kez uygulayın.

 

Balla Koltuk Altı Beyazlatma

 • Bal ( 1 çay kaşığı )
 • Yoğurt ( 1 yemek kaşığı )
 • Limon suyu ( 1 yemek kaşığı )

Malzemelerin 3’ünü karıştırın ve koltuk altına sürerek 20 dakika boyunca kurumasını bekleyin. Süre sonunda cildinizi yıkayıp bebek pudrası sürün. Koltuk altınızı beyazlatmak için bu maskeyi haftada 2 defa uygulayın.

 

Koltuk Altı Kararması Nedenleri

Traş: Koltuk altı bölgesini jiletle traş etmek bölgenin kararmasına ve gölgeli bir görünüm ortaya çıkmasına sebep olur.
Sürtünme: Hatalı kıyafet seçimi nedeniyle koltuk altı bölgesinin sürekli bir yere sürtünmesi derinin kalınlaşması ve cilt renginin koyulaşmasına sebep olur.
Hormon değişimi: Hamilelik gibi hormon dengesinin şaştığı zamanlarda melanin üretimi artar ve cilt üzerinde lekeler oluşabilir.
Bakteriler: Koltuk altı bölgesinin sürekli nemli ve karanlık olması bakteriler için ideal yaşam alanı oluşturur. Bakteriler aynı zamanda koltuk altı kokusunun da ana sebeplerindendir.

 

Koltuk Altı Beyazlatan Bitkiler

 

 • Limon: Bir adet limon dilimiyle banyo öncesinde koltuk altı bölgesini ovalayın. Limon cildi kuruttuğu için banyodan çıktıktan sonra koltuk altı bölgesine nemlendirici sürmelisiniz.
 • Patates: İnce patates dilimiyle koltuk altını 5 dakika boyunca ovalayın ve sonrasında ılık suyla durulanın.
 • Salatalık: Limon suyu ve salatalık suyunu karıştırıp içine bir tutam zerdeçal ekleyin. Karışımı koltuk altı bölgesine uygulayın ve 10 dakika sonra temizlenin.
 • Portakal kabuğu: Portakal kabuklarını gölgede kurumaya bırakın ve kuruyunca toz haline getirin. Gül suyu ve süt ilave ederek krem kıvamını tutturun. Koltuk altına sürün ve 10 dakika bekledikten sonra temizlenin.
 • Hindistan cevizi yağı: Duş öncesi koltuk altına az miktarda sürün ve biraz bekleyip sabun ve suyla temizlenin. Doğal bir deodorant görevi görecek ve koltuk altı rengini açacaktır.

Geçmeyen Koltuk Altı Kararması

Tüm çabalarınıza rağmen geçmeyen bir koltuk altı kararması rahatsızlığınız varsa nigrikans adı verilen bir rahatsızlık geçiriyor olabilirsiniz. Bu gibi bir durumda doğal tedavi yöntemleri etkisiz kalmaktadır ve vücudunuzda siyah lekeler oluşur. Koltuk altı, bacak arkası ve kasıklar siyahlaşır. Doğum kontrol hapları bu rahatsızlığa neden olabileceği gibi kalıtsal bir rahatsızlık da olabilir. En kısa zamanda doktora başvurmanız gerekmektedir.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir