Koltuk Altı Bakımı

Koltuk altı kararması, terlemesi ve kızarıklık sorunlarına çözüm tavsiyeleri ile karşınızdayız. Koltuk altı bakımı nasıl yapılır ve koltuk altı bakımında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, sorunlar ile birlikte çözümlerini de paylaştık.

Koltuk altı bakımı: Epilasyon sonrası kızarıklık, koltuk altının kararması ve ter kokusu kısacası koltuk altı ile yaşadığınız her  problem için bilmeniz gerekenler dogaltedavisi.com olarak bu yazımızda yer alıyor.

 

Koltuk Altı Bakımı Nasıl Yapılır?

Koltuk Altından Ter Kokusu

Ter vücutta tek başına koku veren bir madde değildir fakat yediklerimiz sayesinde oluşan terin kokmasına neden olabiliriz. Özellikle balık, çinko barındıran besinler, soğan, lifli gıdalar koku oluşumunu destekler. Aşırı terleme sorunu yaşıyorsanız bu gıdaları tüketirken dikkatli olmalısınız.

 

Diğer yandan terleme sorunu vücudun yaşadığı denge probleminden de kaynaklı olabilir bu gibi durumlarda en yakın bir doktora görünmenizde fayda vardır.

 

Ter Sorununa Koltuk Altı Bakımı

Koltuk altının terlemesine karşı alacağınız en doğru önlem bu bölgedeki tüyleri her zaman almak. Tüylerinizin temiz olması da yetmiyor kimi zaman sabunla gün içinde sık sık bu bölgeyi sürekli yıkamak gerekiyor. Ter kokusunun az olması bakterilerin bu bölgeden yok olması demek.

Aroma içeren gıdalardan uzak durarak ter sorununda kokunun oluşmasını önleyebilirsiniz.

Koltuk altı terlemesinin bir diğer önlemi de giydiğiniz iç çamaşırlarda pamuklu olanları tercih etmelisiniz.

Koltuk altı terlemenizden aşırı rahatsız iseniz size önereceğimiz kesin çözüm yöntemi olan terlemeye koltuk altı botoksu yazımıza göz atınız.

 

Ter Kokusuna Bitkisel Çözüm

Koltuk altınızın terlemesini azaltmak için bu bölgeye mısır unu veya karbonat sürebilirsiniz. Her iki sürülen madde de koltuk altındaki nemi alarak vücudun terlemesini azaltıyor.

Diğer yandan adaçayı yağı da koltuk altına sürüldüğünde terlemeyi azaltıyor.

 

Koltuk Altı Bakımı

Koltuk altını temizlemekte yapmanız gereken en önemli husus tüylerden kurtulmaktır. Tüylerden kurtulmak için kesin çözüm olan lazer epilasyon yaptırabilir ya da sir, jilet veya ağda uygulayabilirsiniz.

Jilet yapacaksanız jilet sonrası bölgeyi temizlemeli ardından aloe veri jeli uygulayarak teri kokusunu engelleyebilirsiniz.

Ağda öncesinde yapılması gereken ise bölgeyi temiz tutmak ağda sonrası da ise limon suyu veya bebek pudrası sürerek kararmayı önleyiniz.

 

Koltuk Altı Alımı Sonrası Kızarıklık

Herhangi bir koltuk altı temizlenmesinden sonra koltuk altı bölgenize alkol içeren ürün kullanmaktan kaçının. Bu tarz ürünler koltuk altınızı daha çok kızartarak tahriş olmasına sebebiyet verir.

Epilasyon sonrası kızarıklık durumunda güneş altında fazla durmaktan kaçının ve o gün mümkünse güneşe çıkmayın ve deodorant sürmeyin.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir