Kepeğe Karşı Bitkisel Çözüm

kepek sorunu, kepek nasıl geçer, kepekli saçlar

Kepekli saç derisine sahip olanlar bitkisel yöntemlerle bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirler. Kepeğe karşı etkili bitkisel maskeler ile yapılan saç bakımı sonrası, saç derisinde kepek oluşumuna neden olan faktörler ortadan kalkacaktır.

Saç bakımı özellikle hanımlar için son derece önemli bir husus durumunda. Sıcaklar dolayısı ile ya da kullanılan kalitesiz şampuanlar yüzünden çeşitli problemler açığa çıkabilmektedir. Hepimizin bildiği üzere saçlarda yaşanan en ciddi problemlerden birisi de kepek problemi olarak biliniyor. Kepekten kurtulmak için  çeşitli şampuanlar deniyor, tedaviler görüyorsunuz ancak beklenen sonuçları çoğu zaman alamıyorsunuz. Kepeğe karşı bitkisel çözüm yolları sizi bu sorundan kurtarabilir.

 

Evinizde uygulayacağınız bazı önemli yöntemler sayesinde kısa süre zarfı içerisinde kepek probleminden kurtulabilmeniz son derece mümkün. Saç bakım uzmanları, doğal yöntemler kullanarak kepekten kurtulma konusunda hanımlara çok çeşitli öneriler sunmaktadırlar. Sizler için bunları derledik.

 

Kepeğe Karşı Bitkisel Çözümler

Saç kökleri için faydalı birçok farklı bileşen mevcuttur. Kepek, bilindiği üzere saç köklerinde meydana gelen sıkıntılar ya da aşırı yağlanma sonucu meydana gelir. Kurtulması da son derece güç bir problemdir. Saç bakım uzmanları, kepek probleminden kurtulmak için çeşitli tedavilere gitmeye gerek olmadığı konusunda hemfikir görüş bildirmektedirler.

 

Kepekten Kurtulabilmek için

Aspirin, kabartma tozu, limon, tuz ya da sirke gibi evinizden eksik etmediğiniz bileşenleri kullanarak doğal kürler oluşturabilmeniz son derece mümkün.Kepeğe karşı çözümler, yukarıdaki maddeler kullanıldığında kısa süre zarfında problemi ortadan kaldırıyor ve kalıcı rahatlık sağlıyor. Bu ürünlerin en önemli özelliği, tamamen doğal olmaları ve kimyasal içermemeleri. Saçların köklerine doğrudan işleyebilen bu maddeler, kepek problemini ortadan kaldırdığı gibi yağlanma sıkıntısını da önlüyor. Peki kepekten kurtulmak için bu maddeleri nasıl kullanmalıyız? Uzmanların önerilerini gözden geçirelim.

 

Aspirin ile Kepekten Kurtulma Kürü

Aspirin, bildiğimiz gibi çok güçlü bir kimyasal üründür. İnsan vücudu için çoğu sıkıntıya çözüm getirir. Saç bakım uzmanları, yaptıkları denemeler sonucunda saçlara da faydası olduğunu gördüler. Aspirin kürü yapabilmek aslında son derece basit. Saçlarınızı günlük olarak aksatmaksızın yıkamanız, bu süreçte çok büyük önem taşıyacak.

 

  • Kepek sorunundan kurtulmak istiyorsanız öncelikle 2 adet aspirini parçalayarak toz haline getirin.
  • Toz haline gelen aspirinleri saçınızı yıkayacağınız şampuana ilave edin. Bunu, şampuanı elinize dökerek de yapabilirsiniz.
  • Daha sonra şampuan ve aspirin karşımını kafanıza masaj yaparak yedirin. Daha sonra bu karışımın kafanızda 2 dakika beklemesini sağlayın.
  • Daha sonra saçınızı şampuanlı kısım kalmayacak şekilde durulayın. Durulamanın ardından 2 dakika bekleyin ve normal şampuan ile kafanızı tekrar yıkayarak kurulayın.

 

Yukarıdaki uygulamalar, kısa süre çerçevesinde olumlu sonuçları beraberinde getiriyor. Bu uygulamayı 1 hafta boyunca her akşam yatmadan önce uygulamanız tavsiye edilir.

 

Limon ve Sirke ile Kepeğe Çözüm

Aspirin ile kepekten kurtulma yönteminin dışında sizi bu sıkıntıdan kurtarabilecek ayrı bir uygulama şekli daha mevcut. Limon ve sirke ile en doğal şekilde kepekten kurtulabilmeniz son derece mümkündür.

 

Kepekler, özellikler saç derinizde kaşınmaya neden oluyorsa her akşam, 2 yemek kaşığı limonu saç diplerinize masaj yaparak yedirmeniz durumunda bu sıkıntı da ortadan kalkacaktır. Bu uygulama, özellikle kaşınmalara ve deri hastalıklarına çok daha iyi gelir. Sirke yöntemi, en az aspirin kadar kepekten kurtulma yolunda en büyük yardımcınız olacak. Aşağıdaki tarifi inceleyiniz…

 

  • Her akşam 2 fincan soğuk su içerisine 2 fincan elma sirkesi eklemelisiniz.
  • Saç durulama işleminizi ilk olarak yukarıdaki karışım ile sağlayın.
  • Daha sonra saçınızı şampuanlamadan önce 3 yemek kaşığı sirke eşliğinde saçlarınıza masaj yapınız.
  • Masajın ardından saçı bol su ile durulamanızın ardından şampuan eşliğinde tekrar yıkayın ve iyice kurulayın.

 

Sirke uygulamasını saçınızda ki değişimi olumlu yönde gözlemleyene dek kullanın. Kısa süre içerisinde kepeklerden kurtulacaksınız.

 

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir