Kakao Maskesi Nasıl Yapılır?

Kakao Maskesinin Faydaları: Süt ve yoğurt gibi malzemelerle hazırlanan kakao maskesi, cilt bakımı için size gerekli tüm avantajları sağlıyor. Kakao ile yapılan cilt bakımı sayesinde cildiniz daha genç ve güzel bir görünüme kavuşacak.

Kakao Maskesi Nasıl Yapılır?

Kakao Maskesi: Birçok kozmetik ürün içerisinde yer alan kakao tozu cildi yumuşatırken, kakao yağı kuru ciltlerin nem ihtiyacını karşılar. Vermiş olduğumuz kakao maskesi tarifleri cildi güzelleştir ve kırışıklıkların kısa sürede azalmasını sağlar. Dikkat etmeniz gereken verilen ölçülere harfiyen uymak ve cilt bakımı maskeleri tarif edilen sürelerde uygulamaktır.

 

Kakao Maskesi (Kırışıklıklar için)

  • Kakao tozu ( 3 yemek kaşığı)
  • Tam yağlı süt ( 4 yemek kaşığı )
  • Süzme bal ( 1 tatlı kaşığı)
  • Jojoba yağı ( 2 damla yeterli)

Kakao Maskesinin Yapılışı: Cam bir kase içerisine yukarıdaki malzemeleri ilave edin ve krem kıvamına gelene dek karıştırın. Krem kıvamına gelen maskeyi kırışıklıkların olduğu yüz, boyun ve dekolte bölgenize çok bastırmadan sürün. 15 dakika cildinizde beklettiğiniz maskeyi süre sonunda ılık su ile yıkayarak çıkarın. Cildinizin yumuşamasını, canlanmasını ve kırışıklıkların azalmasını sağlayan maskeyi haftada 1 kez uygulamaya özen gösterin.

 

Kakao Maskesi (Cildi Güzelleştirmek için)

  • Kakao tozu (1 yemek kaşığı)
  • Öğütülmüş kahve ( 1 yemek kaşığı)
  • Süt ( 2 yemek kaşığı)
  • Kuru ciltler için ( 1 yemek kaşığı bal)
  • Yağlı ciltler için ( 1 yemek kaşığı limon suyu)

Kakao Maskesinin Hazırlanışı: Kahve tozlarının iyi öğütülmüş olmasına dikkat edin, kakao tozu ve kahveyi karıştırın. Sütüde karışıma ilave ederek hamur kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin, Cildiniz kuru ise balı akışkan kıvama getirecek kadar ısıtıp karışıma ilave edin, cildiniz yağlı ise limon suyunu ilave ederek maskeyi hazırlayın. Hazırlanan kakao maskesini yüzünüze ve boynunuza uygulayın, maske kuruduktan sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizi güzelleştirecek kakao maskesini haftada 1 uygulayabilirsiniz.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir