İnci Tozu Maskesi Tarifi

İnci tozu nedir

İnci Tozu Maskesi Tarifi: Cildi sıkılaştıran, kırışıklıkları gideren ve hücreleri yenileyen inci tozu maskesi sayesinde daha canlı bir cilt yapısına sahip olacaksınız. Bilimsel olarak da ispatlanan inci tozu mucizesi, cildinizi hızla onaracak, sorunları giderecek ve cildinizdeki kırışıklıkları giderecektir. Evde basitçe hazırlayabileceğiniz inci tozu maskesi tarifleri ile hemen denemeye başlayabilirsiniz.

İnci Tozu Maskesi Tarifi

Cildi sıkılaştıran, kırışıklıkları gideren ve hücreleri yenileyen inci tozu maskesi sayesinde daha canlı bir cilt yapısına sahip olacaksınız. Bilimsel olarak da ispatlanan inci tozu mucizesi, cildinizi hızla onaracak, sorunları giderecek ve cildinizdeki kırışıklıkları giderecektir. Evde basitçe hazırlayabileceğiniz inci tozu maskesi tarifleri ile hemen denemeye başlayabilirsiniz.

 

İnci Tozu

İstiridyelerden elde edilen incinin rafine edilip öğütülmesiyle elde edilen inci tozu, cilt gözenekleri tarafından kolaylıkla emilir. Kısa sürede etkisini gösteren inci tozu, düzenli olarak kullanıldığında cildin elastikiyetini arttırır, kırışıklıkları giderir ve cildi canlandırır. Maske şeklinde cilde uygulandığında derinlemesine etki eden inci tozu, cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri karşılar.

 

İnci Tozu Maskesi Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

Yumurta akı (1 adet)

İnci tozu (2 çay kaşığı)

Hazırlanışı:

İnci tozu ve yumurta akını blender veya tahta kaşık yardımıyla karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karşım kar beyazı kıvamına geldiğinde göz çevresini hariç bırakarak yüzünüze maskeyi sürün. 15 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Cildinizi canlandıracak ve kırışıklıkları azaltacak olan maskeyi haftada 1 yada 2 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Ann Yvette İnci Tozu Maskesi

Malzemeler:

Saf zeytinyağı (1 tatlı kaşığı)

Ann Yvette inci tozu (1 tatlı kaşığı)

Hazırlanışı:

Malzemeleri karıştırın ve hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp nemlendiricinizi sürün. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

 

Sivilceler ve Lekeler İçin İnci Tozu Kullanımı

Malzemeler:

Süt (1 tatlı kaşığı)

İnci Tozu (1 çay kaşığı)

Hazırlanışı:

İnci tozu ve sütü karıştırın ve yoğun bir kıvama geldiğinde cildinize sürüp 20 dakika kadar bekletin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak 2 ay kullandığınızda cildinizdeki gözenekleri küçültecek ve sivilce oluşumlarını engelleyecektir. Cildin canlanmasını sağlayan maske, aynı zamanda lekelerin giderilmesinde de etkilidir.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir