Hızlı Kilo Verdiren İçecekler

Kilo verdiren içecekler sayesinde kısa sürede vücut yağlarını eritmek mümkün. Yağ yakan içecekler nelerdir makalemizden öğrenin. Hangi içecekler kilo verdirir, diyet yapmadan kilo vermek isteyenler için açıkladık.

Kilo vermede büyük önem taşıyan içecekler en az yedikleriniz kadar önem taşıyor. İçeceklerden en çok kahve ve su metabolizma hızlandırırken asitli içecekler kilo almanızı hızlandırıyor. Diyet yaparken hızlı kilo verdiren içecekleri tüketerek kısa zamanda istediğiniz vücuda kavuşabilirsiniz.

 

Hangi İçecekler Hızlı Kilo Vermeyi Sağlar?

Su

Su hem kilo vermek hem sağlıklı olmak için günde en az 2- 2,5 litre su tüketmek gerekir. Kan dolaşımını hızlandıran su metabolizmayı da düzenli bir şekilde hızlandırır. Tok tutmasının yanında, ödem atmada ve kabızlık gibi ciddi sorunların oluşmasını engeller. Zayıflamaya en büyük yardımcı olan su vücutta dolaşan zararlı organizmalarında atılmasına destek verir.

 

Sebze Suları

Sebze suları oldukça sağlıklı beslenme içeceğidir. Tokluk hissi vermesinin yanında kalorili oldukça düşüktür. Antioksidan, mineral ve vitamin açısından da zengin olan sebze sularını hipertansiyon hastalarının tüketmesi çok fazla önerilmez.

 

Filtre Kahve

Filtre kahveyi devamlı içen kişilerde konsantrasyon çok iyidir ve ayrıca metabolizma çok hızlıdır. Kolestrol ve hipertansiyonu bulunan kişiler günde 1 bardak içebilir kanser ve şeker hastalıklarından korumaya yardımcı olur.

 

Yarım Yağlı Süt

Yarım yağlı süt içmek göbek bölgesindeki yağlanmanın önüne geçer ve devamlılığı halinde bel çevresinde ciddi bir incelme olur. Tokluk hissi veren sütü günde 2 bardak içmek zayıflamanızda büyük katkı sağlar.

 

Meyve Çayları

Kalorisi çok az olan meyve çayları iştahı keser ve su içemeyen kişiler için iyi bir alternatiftir.

 

Yeşil Çay

Yeşil çayın zayıflama üzerindeki etkisini bilmeyen yoktur. Yaşlanmaya karşı etkili olan yeşil çay içinde bulunan maddeler yağları yakar ve antioksidan içerir. Gün içinde 2 bardak limonlu yeşil çay içilmelidir.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir