Herbalife Kahvaltısı

Herbalife Kahvaltısı Nasıl Hazırlanır

Herbalife kahvaltısı nasıldır, Herbalife kahvaltısında neler bulunur ve Herbalife kahvaltı faydaları nelerdir sizler için açıklıyorum. Ben Herbalife aktif yaşam koçu Serap Elmacı, gelin hep birlikte Herbalife kahvaltısı bize neler katar, normal kahvaltıdan farkı nedir...

Herbalife kahvaltısı nasıldır, Herbalife kahvaltısında neler bulunur ve Herbalife kahvaltı faydaları nelerdir sizler için açıklıyorum. Ben Herbalife aktif yaşam koçu Serap Elmacı, gelin hep birlikte Herbalife kahvaltısı bize neler katar, normal kahvaltıdan farkı nedir ve güne neden Herbalife kahvaltısı ile başlamak daha sağlıklıdır öğrenelim.

Kahvaltının Önemi

 

Güne kahvaltı ile başlamanın sağlığımız açısından birçok faydaları bulunmaktadır. Kahvaltı en önemli öğündür. Bunun sebebi ise, vücudumuzun biz uykuda iken de çalışıyor olmasıdır.

 

Ortalama olarak bir günün üçte birini uyuyarak geçiyoruz. Gün içerisinde 4-5 saatte bir acıktığımızı düşünürsek , ortalama 8 saatlik bir uykudan vücudumuz aç uyanıyor.

 

Uykudan uyandığımız zaman vücudumuzdaki milyonlarca hücre açtır ve bizim yemek yememizi bekliyordur. Açlığı sadece karnımızın acıkması olarak düşünmeyin, amaç mide doldurmak değildir. Amaç hücreleri doyurmaktır.

 

Milyonlarca hücremiz farklı zaman sürecinde yaşayıp ölmekte ve yenilenmektedir. Bu yaşama ve yenilenme sürecinde hücrelerimize ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri vermeliyiz ki, sağlıklı çalışan ve tıkır tıkır işleyen bir bedene sahip olabilelim. Ama ne yazık ki biz bunu dikkate almıyor ya da kahvaltı yapmaya yeterli zaman bulamadığımız için poaça, simit, ekmek arası gibi yiyeceklerle kahvaltıyı geçiştiriyor ya da hiç kahvaltı yapmamayı tercih ediyoruz.

 

Oysa ki böyle bir kahvaltı sadece midemizi dolduruyor açlığımızı bastırıyor. Hücrelerimiz doymuyor, hücreler doymadığı için de kısa bir süre sonra tekrar acıkıyoruz. İşte bu açlık hissini bastırmak ve tam anlamıyla doymak için hücreleri besleyici bir kahvaltı yapmak gerekiyor.

 

Sadece kahvaltıda değil, diğer öğünlerde de sağlıklı ve hücrelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde beslenmeliyiz. Aksi durumda açlık krizleri ortaya çıkar, yemek yedikten kısa süre sonra tekrar acıkma belirir ve kendimizi tutmayıp aşırı bir yemek yemeden dolayı hele ki sağlıksız gıdaları yemekten ötürü vücudumuzun ihtiyacından fazla kalori almasına neden oluruz. Bu da bize yağlanma, şişmanlama olarak geri döner.

herbalife kahvaltısında ne var

Herbalife Kahvaltısı Kaç Kalori

Normal Kahvaltı ile Herbalife Kahvaltısı Arasındaki Fark

 

Normal bir kahvaltı ile Herbalife kahvaltısı arasındaki fark, oldukça fazladır. Herbalife kahvaltısının içinde bol vitamin ve mineral, yoğun miktarda protein ve lif bulunmaktadır. Aynı zamanda düşük kalorili ve hücresel beslenme yaptığı içinde tok tutma oranı daha yüksektir.

 

Normal bir kahvaltının Herbalife kahvaltısı gibi besleyici olması için bal, pekmez, yumurta, peynir, zeytin, salatalık, domates ve daha birçok sevdiğiniz kahvaltılık besinlerin birçoğunu tüketmelisiniz ki hücrelerinin ihtiyacını karşılayabilesiniz. Ama yine de mümkün olmayan şey, kaloriyi ayarlamak.

 

Öyle zengin bir kahvaltı sofrası hazırlamalısınız ki, hücreleriniz doysun. Ama eminim ki birçok kişinin bu kadar zengin bir kahvaltıyı sabah uyandığında alacak midesi yok ya da sabah sabah bu kadar iştah yok. Üstelik zengin bir kahvaltı aşırı kalori içerir.

 

Herbalife kahvaltısı tüm besleyiciliğiyle ortalama 226 kaloriye tekabül ediyor. Üstelik sindirilmiş ürün olduğu içinde, midede rahatsızlık hissine yer vermiyor. Rahatlıkla tüketebiliyorsunuz.

 

Üstelik normal kahvaltıyı hazırlamak ve yemek için zamana da ihtiyacınız var. Herbalife kahvaltısı ortalama 2 dakikada hazırlanıyor ve zamandan da tasarruf etmenizi sağlıyor.

 

Tüm bunların yanı sıra bir diğer avantajı da, Herbalife kahvaltınızı yolda hatta iş yerinde bile yapabilirsiniz. Yapmanız gereken öğün yerine geçen besleyici shake karışım tozunu suya eklemek ve karıştırmak. İşte bu kadar…

 

Uyanır uyanmaz hemen su ve shake tozunu karıştırıp kahvaltınızı hazır edebilirsiniz. Shaker dediğimiz karıştırma kabının içinde hazırladığınız kahvaltınızı yolda yürürken bile yudumlayabilirsiniz. Çantanıza koyup gittiğiniz yerde de tüketebilirsiniz.

 

Herbalife aloevera suyunu ve konsantre çayı da bu karışıma ekleyerek tüketebilirsiniz ya da ayrı ayrı da bir bardak içinde tüketebilirsiniz.

sağlıklı herbalife kahvaltısı

Bugün Sağlıklı Kahvaltı Yaptınız Mı?

Herbalife Kahvaltısının Faydaları

 

 • Hücreleri doyurur.
 • Vücuda enerji yükler.
 • Uzun süre tokluk hissi sağlar.
 • Bir öğünde almanız gerek vitamin ve mineralleri vücudunuza kazandırır.
 • Sindirilmiş ürün olduğu için hazmı kolaydır.
 • Sindirim sistemine destek sağlar.
 • Antioksidan barındırır.

 

Herbalife Kahvaltısında Neler Bulunur?

 

 • 1 kutu shake
 • 1 kutu aloevera suyu
 • 1 kutu konsantre çay

 

Herbalife Kahvaltısı Nasıl Hazırlanır?

 

Herbalife kahvaltısını hazırlamanın ve çeşitlendirmenin birçok yolu vardır. Klasik bir Herbalife kahvaltısı şöyle hazırlanır;

 

 • 1 su bardağına su doldurulur ve içine 1 kapak aloevera suyu eklenir içilir.
 • 1 su bardağına su doldurulur ve içine yarım çay kaşığı konsantre çaydan eklenir karıştırılır içilir.
 • 400 ml su içine 2 yemek kaşığı shake eklenir, karıştırılır ve 2 dk dinlendirdikten sonra içilir.

 

Herbalife konsantre çayını ister soğuk, ister ılık isterseniz de sıcak olarak tüketebilirsiniz.

 

Çay ile aloevera suyunu aynı bardak içinde yukarıda belirttiğim ölçülerde karıştırarak da içebilirsiniz.

 

Shake’i meyvelerle ve sebzelerle daha da lezzetli ve besleyici hale dönüştürebilirsiniz. Mevsim sebzeleri ve mevsim meyveleri tercihiniz olsun.

 

Shake’i dilerseniz blendırdan da geçirebilirsiniz, çok daha iyi karışacak ve lezzetini daha iyi alacaksınız.

 

Tüm ürünlerin hazırlanması en fazla 5 dakikanızı alacaktır.

 

Herbalife hakkında kafanıza takılan tüm sorular için bana whatsapp üzerinden ya da instagram hesabımdan ulaşabilirsiniz. Kilo kontrolü yapmak isteyenler için uygun ürünler hangileridir seve seve bilgilendiririm ve başlamayı düşünenler için de ücretsiz yaşam koçluğumla sizlere yol arkadaşlığı yapabilirim.

 

Herbalife Aktif Yaşam Koçu Serap Elmacı
Whatsapp: 0539 100 67 06
İletişim: 0542 887 99 59
İnstagram: @herbalifeserapelmaci

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir