Güzel Saçların Sırrı

Güzel saçların sırrı nedir, saçların güzel görünmesi için yapılması gerekenler nelerdir, merak edilen sorularınızı yanıtladık. Bakımlı saçlara sahip olmak için uygulamanız tavsiye edilen doğal yöntemler ve bitkisel maske tarifleri sizlerle paylaşıldı.

Bakımlı saçların sırrı düzenli maske kullanımı ve rutin yapılan saç bakımlarından geçer. Saçlarınıza yapacağınız her bakım kürü daha güçlü saç telleri oluştururken saç derisinin beslenmesini de sağlar. dogaltedavisi.com olarak bu yazımızda sizlere Güzel saçların sırrını veriyoruz.

 

Güzel Saçların Sırrı

 1. Saçlarınızdaki elektriklenme ve kabarmanın en büyük nedeni bakımsız saçlardır. Bu durumun önüne geçmek için öncelikle ısıdan uzak tutmalısınız.
 2. Saçlarınız yıkadıktan sonra mutlaka tarayın ve kendi halinde kurumasını bekleyin.
 3. Saçların boyanması da saçların bakımsız bir hal almasını sağlar. Bu nedenle hindistan cevizi yağı kullanarak saçlarınıza bakım yaptıktan sonra saçlarınızı boyatmanız daha faydalıdır.
 4. Saçlarınızın parlaması için daha koyu renklerle boyayabilirsiniz. Açık renkler saçınızı daha mat gösterir.
 5. Saçınıza şekil vermek için yüksek ısıveren aletleri bir kenara koyun. Onun yerine banyo sonrası saçlarınıza serum uyguladıktan sonra kıvırarak topuz yapın ve kuruduğunda açın. Saçlarınız doğal dalgalara kavuşacaktır.
 6. Güneşin etkileri saçınızı bakımsız hale sokar. Bu nedenle dışarı çıkarken saçlarınızı topuz olarak kullanabilirsiniz. Durulanmayan krem sürdükten sonra saçınızı toplayın ve çıkın.
 7. Suların içinde yer alan klor saçları mat gösterir. Bu nedenle saçınızı son durulama suyu olarak içme suyu ile yıkayabilirsiniz. Saçlarınız daha parlak gözükecektir.
 8. Saçlarınız daha canlı ve parlak gözükmesi için her hafta mutlaka saç bakım ürünleri ile maske yapın.
 9. Saçınızın uzun süre nemli kalmasını sağlayacak maskeler kırılmalarında önüne geçerek saç uçlarının tek boyda kalmasını sağlayacaktır.
 10. Saçınıza dalgalı bir görünüm vermek için maşadan kaçının. Bunun yerine yatmadan önce kalın bigudilerle saçlarınızı sarın.
 11. Sabah kalktığınızda bigudileri açın ve parmaklarınızla karıştırın. Doğal dalgalarınızla dikkat çekici ve bakımlı saçlara kavuşacaksınız.
 12. Beslenmede önemli bir yer tutan kuruyemişlerden tüketin. İçeriklerinde bulunan doğal yağlar nedeniyle saçlarınızın beslenmesini ve parlamasını sağlayacaklardır.

 

Güzel Saçlar İçin Saç Maskesi

 • 1 adet portakal
 • 2 tatlı kaşığı bal
 • 2 damla sandal ağacı yağı

Portakalın suyunu sıkarak içine bal, sandal ağacı yağı ve biraz su ilave edin. Saçlarınızı şampuanla yıkayın ve ardından durulama suyu olarak bu karışımı kullanın. 10 dakika sonra su yardımıyla tekrar durulayın. Saçlarınız daha parlak ve bakımlı gözükecektir.

 

Güzel Saçlar İçin Saç Maskesi -2

 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 adet muzun 3de 1i

Yeterli miktarda muzu bir kasede ezerek içine badem yağı ilave edin. Karıştırdıktan sonra saç derinize yedirin. 20 dakika sonra saçınızı yıkayın. Mat ve yıpranmış saçlarınızı parlak görünüme kavuşturan bir maske türüdür.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir