Goji Maskesi Nasıl Yapılır?

Goji Berry meyvesi ile evde kolayca hazırlayabileceğiniz maske sayesinde etkili bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Goji çileği maskesi tarifi ve nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler DoğalTedavisi.Com’da.

Goji Maskesi

Kurt üzümü olarak adlandırılan ve güçlü bir antioksidan olan bu meyve ile doğal bir cilt bakımı maskesi hazırlayabilirsiniz. Kurutulmuş Goji Berry meyveleri kullanarak hazırlayacağınız bu maske, cildinizdeki yaşlanmaya bağlı etkileri düzenli kullanım sonrasında ortadan kaldıracak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Goji Berry içerikli bir çok kozmetik ürün bulunmaktadır. Kullanacağınız ürünün doğallığından emin olmak istiyorsanız, evinizde size vermiş olduğunuz tarifi uygulayarak kendi maskenizi hazırlayabilirsiniz.

 

Goji Maskesi Tarifi

  • Goji Berry (3 yemek kaşığı)
  • Yumurta sarısı (1 adet)
  • Çörek otu yağı (1 tatlı kaşığı)

Malzemeleri miksere atıp karıştırın. Yüze sürülecek bir kıvama geldiğinde eski bir krem şişesi yada ağzı kapalı herhangi bir şişeye doldurup buz dolabında muhafaza edin. Sabahları yüzünüzü yıkayıp temizledikten sonra Goji Berry maskenizi sürüp 20 dakika kadar bekleyin ve sonrasında yıkayıp temizlenin. Her gün düzenli olarak kullandığınızda 1 hafta içinde cildinizdeki değişimin farkına varacaksınız. Hazırlamış olduğunuz maskeyi ellerinize, boynunuza ve göğüs bölgesine de sürebilirsiniz. Aşırı yağlı bir cilt yapısına sahipseniz, çörek otu yağını yarım tatlı kaşığı kullanmalısınız.

 

Goji Berry Yüz Maskesi Tarifi

  • Kurutulmuş Goji Berry (2 yemek kaşığı)
  • Yoğurt (1 yemek kaşığı)
  • Bal (1 çay kaşığı)
  • Yulaf unu (1 yemek kaşığı)

Kurutulmuş Goji meyvelerini birkaç dakika suyun içinde bekletip yumuşamalarını sağlayın. Ardından blender içine tüm malzemeleri koyup pürüzsüz bir macun kıvamı elde edene kadar karıştırın. Hazır hale gelen ev yapımı Goji maskesini öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize sürün ve 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir