Goji Berry Çileği Kurt Üzümü

Goji Berry Nedir

Goji Berry Çileği Kurt Üzümü Faydaları   Goji Berry, zayıflama için etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Tüketildiğinde tok tutan ve açlık hissini bastıran Kurt Üzümü meyvesi faydaları sadece bununla kalmıyor. Goji Berry kullananlar sağlık için...

Goji Berry Çileği Kurt Üzümü Faydaları

 

Goji Berry, zayıflama için etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Tüketildiğinde tok tutan ve açlık hissini bastıran Kurt Üzümü meyvesi faydaları sadece bununla kalmıyor. Goji Berry kullananlar sağlık için faydalı olan bu meyvenin zayıflama konusunda da oldukça başarılı sonuçlar ortaya koyduğunu söylüyor.

Goji Berry Hakkında

Goji Berry Meyvesi

Goji Berry Nedir?

 

Goji Berry yada çileği olarak bilinen ve Türkiye’de daha çok Kurt üzümü olarak adlandırılan meyve, sağlık açısından oldukça yararlı etkilere sahip. Asya’da yetişen bir meyve olan Goji Berry tatlı ve sulu bir tada sahiptir. Besin değeri bakımından oldukça zengin olan Goji çileği, aynı zamanda çok kuvvetli bir antioksidandır.

Goji Berry Faydaları

Goji Çileği meyvesinin faydaları

Goji Berry Faydaları

 

Böbrek ve karaciğer rahatsızlığı tedavisinde binlerce yıldır kullanılan bu mucizevi meyve, kanı temizler, kolestrolü ve kan basıncını düşürür. Tadı kiraz ve yaban mersinine benzeyen goji meyvesinin yapraklarından çay, saplarından ise yağ elde edilir. Genelde kurutularak tüketilen Goji Berry, taze olarak da tüketilebilmektedir.

 

Son dönemde Avrupa ve Amerika’da popüler hale gelen Goji Berry, ülkemizde daha çok kurutulmuş formda bulunabilmektedir. Goji Berry meyvesini günde 1 avuç tüketebilirsiniz. Her gün düzenli olarak Goji çileği yemeniz halinde meyvenin mucizevi etkilerini kısa süre içinde vücudunuzda hissedebilirsiniz.

 

Çin’de üretilerek tüm dünyaya ihraç edilen Goji çileği, yakın dönemde Türkiye’de de üretilmeye başlanmıştır. Ülkemizdeki hava ve toprak koşulları meyvenin vitamin ve mineral içeriğini etkilemekte, bu nedenle Çin’den gelen Goji çilekleri daha faydalı olmaktadır. Satın aldığınız Goji çileğini hava geçirmeyen cam kavanozlarda saklamanız gerekmektedir. Vakumlu paketler de Goji meyvesini saklamak için oldukça uygundur.

 

Goji çileğini günde 200 gramdan fazla tüketmek zararlı olabilir. Aşırı dozda tüketimi ishal gibi sorunlara sebep olabilir. Goji çileği salata, çorba, çay ve meyvenin çiğnenmesi şeklinde tüketilebilir.

Goji Berry zayıflamak için kullanılır mı?

Goji Berry zayıflamak için kullanılır mı?

Goji Berry Kurt Üzümü Çileği Nasıl Yetiştirilir

 

Eksi 27 derece ve 40 derece arası sıcaklığa dayanıklı olan ve çalı şeklinde olan Goji Berry bitkisi ülkemiz koşullarında da rahatlıkla yetiştirilebilmektedir. Yakın zamanda Goji Berry yetiştirmek için girişimlerde bulunulmuştur. Bitkinin yetişme sürecinde 2 yaşına kadar meyve alınamamaktadır. Bitkinin en verimli olduğu dönemler ise 4 ve 5 yaşlarıdır. Goji Berry yetiştirmek için iyi güneş alan ve su açısından zengin topraklar tercih edilmelidir.

 

Goji Berry Zayıflama

 

Lif içeren yapısı ile zayıflamaya yardımcı olan Goji Berry, tüketildiğinde tokluk hissi oluşturur ve fazla yemek yemenizin önüne geçer. Sindirim sistemini düzenleyici etkilere sahip olan Goji Çileği aynı zamanda atrofik gastriti hafifletici etkiler gösterir.  (Anti-Aging) etkisi ile cilt için de oldukça yararlı olan Goji Çileği, kan dolaşımını hızlandırarak cildin yenilenme süresini hızlandırır. Daha genç bir görünüm elde etmenize yardımcı olan Kurt Üzümü meyvesi, kaynatılarak elde edilen su ile cilde sürülerek kullanılabilir.

 

Goji Berry Yararları Nelerdir?

 • Vüducun bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Zayıflamaya yardımcıdır, fazla yağların yakılmasını sağlar.
 • Halsizlik ve yorgunluk gibi şikayetlerin giderilmesini sağlar.
 • Ciltte bulunan iltihapların giderilmesini sağlar.
 • Sedef hastalığı ve alerjiye iyi gelir.
 • Şeker hastalığına iyi gelmektedir.
 • Görme bozukluklarını azaltıcı etkileri bulunur.
 • Damar yağlanması ve plakaları önler.
 • Kanser tedavisinde oluşan yan etkileri azaltmakta kullanılır.
 • Kısırlık tedavisinde etkin olarak kullanılır.
Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

4 Responses

 1. zeynep dedi ki:

  Gojy Bery ile ben 1 ay önce tanıstım 1 aydır düzenli olarak kullanıyorum ve şu anda 1 kg vermişim
  1 ayda gayet başarılı bir sonuç düzenli kullanın emin olun kilo vericeksiniz arkadaslar ben
  Naturpystore diye bir site var ben ordan düzenli alıyorum bunun bide orjinal olması lazım ithal ürünleride var
  düşük fiyata veriyorlar onların kükürt oranı yüksek ve kacak ürünmüş bunlara dikkat etmek lazım
  valla ben kilosunu 99 tl ye aldım gayet memnunum orjinallik önemli saygılar

 2. Leyla dedi ki:

  Zayıflamak için günde ne kadar kullanmak lazım. Bir de çayı da yapılıyormuş çay tarifini de verebilirmisiniz.

 3. Burhan dedi ki:

  Goji çileği zayıflamada etkiliymiş bakalım deneyecez

 4. Didem dedi ki:

  Bi sürü sahtesi felan çıkmış Goji Berry Satın Alırken Dikkat Edin diye bir yazı var okuduktan sonra kararsız kaldım deneyen başkaları var mı ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir