Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Güzellik ve bakım: Işıl ışıl bir cilt, enerji dolu bakışlar, yumuşak eller, bakımlı tırnaklar. Güzellik bazen kocaman bir gülümseme bazen güzel bir koku bazen çok doğal yapılan bir makyajla ya da saçınızda yaptığınız ufak bir değişiklikle sağlanabiliyor. Yeter ki buna enerjiniz olsun.

Güzellik ve Bakım Önerileri

Her zaman ful makyaj, şıkır şıkır bir görünüm yada yapılı saçlarla dolaşmak bir kadın için mümkün değil bunu hepimiz artık biliyoruz. Evden işe işten eve ya da sadece evde işler almış başını giderken kimi zaman insanın kendine ayıracak vakti olmuyor bile. Kendinize haksızlık etmeyin artık. Elbette tepeden tırnağa her şeyinizle mükemmeli yakalamak zorunda değilsiniz. Ama kendinize ayıracağınız birkaç dakika ile istediğiniz güzel görünüme sahip olmanız aslında çok kolay.

Doğal Cilt Bakımı Önerileri

GENCİM GÜZELİM

Cilt bakımı ve temizliği ne kadar erken başlarsa ileriki yaşlarda ortaya çıkabilecek sorunlar o kadar önlenmiş olur. Yapılacak ufak tefek işlemlerle pırıl pırıl bir cilde sahip olmanız mümkün.
Özellikle adet döneminin başlamasıyla beraber hormonların da etkisiyle ciltte bazı değişimler meydana gelir; cilt sivilcelenir, yağlanır, akneler oluşur, siyah noktalar artar. Dolayısıyla bu yaşlardan itibaren düzenli olarak cilt bakım ürünlerini kullanmaya başlamakta fayda var. Sağlıklı bir cilde sahip olabilmek için yapılacak bir çok şey var ama en önemlisi temizlik. Cildinizi düzenli olarak doğru bakım ürünleri ile temizlerseniz değişimi siz de fark edeceksiniz. Ancak bakım ürünlerini edinmeden önce cildinizin nasıl bir tipe sahip olduğunu öğrenmeniz gerekir. Çünkü her cilt tipi farklı bakım ürünlerini kullanmayı gerektirir.

doğal güzellik için öneriler

TEMİZLİK VE BAKIM İÇİN DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

  • Sabun kullanmak yerine temizleme sütü veya tonik tercih edin.
  • Sabah ve akşamları cilt tipinize göre bir nemlendirici kullanın.
  • Cildinizde siyah noktalar varsa ve cilt gözenekleriniz büyükse bir gözenek sıkılaştırıcı kullanabilirsiniz.
  • Haftada bir kez peeling ürünleri ile cildinizdeki ölü hücreleri temizleyebilirsiniz.
  • Yoğun akneli ve sivilceli bir cildiniz varsa öncelikle bir uzmana danışarak bunun nedenlerini araştırmalısınız. Sonrasında
  • uzmanın önerdiği şekilde ürünler ya da ilaçlarla tedavi sürecine başlayabilirsiniz.
  • Cildinizin güzelliği için beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Belirli vitamin ve minerallerin cilde ne kadar iyi geldiği artık
  • kanıtlandı. Bu yönde bir beslenmeyle cildinizi içten de güzelleştirebilirsiniz.

doğal güzellik önerileri

MAKYAJ NASIL TEMİZLENİR?

Makyaj çıkarıcı sütler yoğun makyaj için kullanılabilir, hem cildi yıpratmaz hem de akıcı yapısı sayesinde yumuşak bir temizlik sağlar. Ama sonrasında mutlaka bir tonikle süt artıklarını temizleyin. Yoğun veya suya dayanıklı makyajları çıkarmakta kullanılan makyaj çıkarıcı yağlarsa özellikle suya dayanıklı rimeller ve rujlar için ideal. Eğer zaman sıkıntınız varsa ve makyajınız hafifse temizleme mendilleri sizin için çok kullanışlı olabilir. Yine bu mendillerin her cilt tipine uygun olanını bulabilirsiniz. Hafif yapıda olan jel temizleyiciler daha çok yağlı ve karma ciltler için uygun. Cildi kurutmadan temizleyen jellerin bazılarında anti bakteriyel aktiflerde bulunuyor.

güzellik ve bakım önerileri

CİLDİNİZ İÇİN DOĞRU TEMİZLEME YÖNTEMLERİ

Güzel bir güne başlamak için tüm enerjinizi toplayıp aynanın karşısına geçtiniz ve özenle makyajınızı yaptınız. Peki günün sonunda da aynı enerjiyle aynanın karşısına geçip makyajınızı temizliyor musunuz?
Makyaj temizlemek çoğu kadın için rutin bir işlem gibi görünse de kimi zaman vakitsizlikten ya da önemsememekten bu işleme yeteri kadar özen gösterilmiyor. Oysa sağlıklı bir cilt için olmazsa olmaz kural olan “ makyajın mutlaka temizlenmesi “ cildinizin erken yaşta zarar görmesini önlüyor. Cildinizin daha parlak ve ışıl ışıl olması için sabah ve akşam temizliği şart; sabah ciltte biriken sebum ve atıklardan arınmak, gece de makyaj kalıntılarından gün içinde ciltte biriken toz ve kirlerden cildi arındırmak için.. Kullanacağınız makyaj temizleme ürününü seçerken ki en önemli etken cilt tipiniz. Bir dermatolog yardımıyla yağlı, kuru yada karma cilde mi sahip olduğunuzu öğrenerek işe başlayabilirsiniz. Sonrasında cilt tipinize göre, süt ve losyonlar, yağlar, jeller makyaj temizleyici mendillerinden tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin genel özelliği cilde bakım yaparak, ciltteki tahrişleri azaltıp, cildi yatıştırması.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir