Et Beni Koparsa Ne Olur?

et beni koparsa ne olur? Et benleri doğuştan ve sonradan oluşan diye iki kısımdan incelenir. Vücudun herhangi bir bölgesinde çıkabilen benlerin bir kısmı oldukça tehlikelidir. Bunları tetkik etmeden anlaşılamayacağını söyleyen uzmanlar, insanlara et beni koparmanın zararlı olduğunu koparılan benlerin tehlikeli olabileceğini bildiriyorlar. Çünkü koparılan benler bir süre sonra geçmek yerine daha büyük yaralara dönüşmekte veya daha kötü hastalıklara sebep verebilmekte.

Et beni koparsa ne olur? Et beni kaza sonucu koptuğunda ne gibi sonuçlara yol açar. Toplum arasında et beni koparmanın kansere yol açabileceği gibi bir bilgi bulunuyor. Peki bu ne kadar doğru?

Et Beni Koparsa Ne Olur?

Et benleri doğuştan ve sonradan oluşan diye iki kısımdan incelenir. Vücudun herhangi bir bölgesinde çıkabilen benlerin bir kısmı oldukça tehlikelidir. Bunları tetkik etmeden anlaşılamayacağını söyleyen uzmanlar, insanlara et beni koparmanın zararlı olduğunu koparılan benlerin tehlikeli olabileceğini bildiriyorlar. Çünkü koparılan benler bir süre sonra geçmek yerine daha büyük yaralara dönüşmekte veya daha kötü hastalıklara sebep verebilmekte.

 

Et Beni Koparmanın Zararları

Birçok ben vücutta siyah ve kahverengi şeklinde görünür. Bunların az kısmı kırmızı renkte olup siyah benlerin koparılmasının kansere yol açabileceğini söylemeliyiz. Ancak çoğunluk olarak siyah ben kansere yol açtığı gibi diğer benlerinde koparılmaması gerektiğini hatırlatalım.

Uzmanlar, bu konuda yaptıkları araştırmalar sonucu benlerin koparılmadan insanların sağlığı açısından herhangi bir zarar vermeyeceğini belirtiyor.

Dermatolojik sonuçlara göre koparılan benlerin kansere yol açmadığı kesinleşmiştir. Buna göre vücut açısından kozmetik yönünden başka bir zararı yok. Yani sizi rahatsız edecek kadar büyük ve kozmetik açıdan rahatsız etmeyecek bölgedeyse herhangi bir yaptırım uygulamanız gerekmiyor.

Ancak birçok kişi kozmetik açısından benlerini aldırmak durumunda kalmaktadır. Bunun için gerekli tetkikleri yaptırmanız sağlığınız için önemlidir.

Koparılmış ben ilk olarak küçük bir yaraya döner ve kaşınır. Bu kaşınma onun daha büyük yaraya dönüşmesini sağlar. Bu durumda hemen doktora başvurmalısınız. Daha önceden koparmış kişilerde hiç durmadan doktora gitmelidir.

Ayrıca son olarak doğuştan ve sonradan oluşan ben diye iki grup saydığımız için son söz olarak; on beş yaşından sonra oluşan benlerin risk açısından fazla risk taşımadıklarını söyleyebiliriz. Yani doktor yardımı ile kozmetik açıdan 15 yaşınızdan sonra çıkan benleri aldırabilirsiniz.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir