Elma Sirkesi Maskesi

sivilceler için elma sirkesi maskesi tarifleri

Elma sirkesi, cilt bakımı maskelerinin vazgeçilmez malzemeleri arasındadır. Cilt lekeleri ve sivilceler üzerinde etkili sonuçlar veren elma sirkesi, düzenli kullanım sonrasında cilt problemlerinin üstesinden gelmenizi sağlamaktadır. Evde basit malzemelerle hazırlayabileceğiniz sivilce maskesi tarifi.

Elma Sirkesi Maskesi

Elma sirkesi maskesi sivilce izlerinden kurtulmak için düzenli uygulamanız gereken çözümlerden biridir. Evinizde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz elma sirkeli cilt maskesi tarifleri kısa sürede etki eder ve sivilce gibi problemlerden kurtarır.

 

Elma Sirkesi Maskesi, cildi hem ölü hücre tabakasından ayırır hem de ciltte oluşan sivilce lekelerini günden güne geçirir. Kuru ciltlerde oluşan pul pul dökülmeler hassas ciltlerin hemen kabarma sorunu ve bunlardan kaynaklı sivilceler ve cilt yüzeyinde oluşan lekeler için tarifimiz birebir. Aşağıda vereceğimiz sivilce lekelerini gideren maskeyi aynı şekilde uygulamanızı önemle rica ediyoruz. Aşırı sivilceli bir cilde sahipseniz, sivilcelerden nasıl kurtulurum sayfamızda sizler için farklı bir kaç maske ve öneriler bulunmaktadır.

 

Elma Sirkesi Maskesi Tarifi

  1. Gerekli Olan İlk Malzeme Elma Sirkesi

Elma sirkesinin her şeye faydalı olduğunu biliyoruz. Mucizevi bir etkisi var. Sirke çeşidinde dikkat edilecek nokta sadece elma sirkesini tercih etmenizdir. Elma sirkesinin içinde alfa asitler ve amino asitler bulunur. Bu asitler ciltte bulunan ölü deriyi, tıkalı gözenekleri ve yağ dokusunu zarar vermeden ciltten atar. İçeriğinde bulunan vitaminler ( A, C, E, B2, B6 ve P ) vitaminleri sayesinde ciltteki hücreleri harekete geçirerek yumuşak bir şekilde cilt yapısını onarır.

 

  1. Malzeme Şeker

Şeker uyguladığımız tüm cilt peelingleri içerisinde olmazsa olmazlardandır. İçerisinde bulunan doğal gliserin ile cildi rahatlatır yumuşatır toz şeker. Büyümüş gözenekleri küçültmede aynı zamanda tıkalı gözenekleri açmada toz şeker etkili bir yöntemdir.

 

  1. Malzeme Bal

Sivilceler için olan her maske uygulamasında bal kullanılır. Bal cildi besler ve nemlendirir. Unutmayın ki yağlı ciltlerinde nemlenmeye ihtiyacı vardır. Bal yaşlanma etkilerini geciktirir ve ciltte oluşan sivilceden kaynaklı kırmızı sivilce izlerini yok eder.

 

  1. Malzeme Çay

Yeşil çayında vücut üzerindeki etkisini sağlığımızı nasıl iyi yönde etkilediğini herkes biliyor. Yüzümüzde bulunan mikropları yeşil çay sayesinde arındırabiliriz. Yeşil çayında baldaki gibi yaşlanma ile oluşan cilt sorunlarına iyi geldiği bilinen bir gerçektir.

 

Sivilce izlerini gidermek için yukarıda açıklanan malzemeleri aşağıdaki tarife uygun şekilde hazırlayın ve cildinize uygulayın kısa sürede sivilce lekelerinin kaybolduğunu göreceksiniz.

 

Elma Sirkesi Maskesinin Yapılışı

Cam bir kaseye  bir çorba kaşığı elma sirkesini ekleyin. Üzerine yeşil çayı demleyip 2 çorba kaşığı yeşil çayı da ekleyin. hassas ciltlere sahipseniz yeşil çayı 3 kaşığa da yükseltebilirsiniz. 4 yemek kaşığı şeker ve bir yemek kaşığı balı da ekleyin. Bütün malzemeler tahta bir kaşıkla iyice karıştırın. Karışımı hazırlayıp 45 dakika buzdolabında beklemeye alın. Her akşam bu karışımı yatmadan yarım saat önce cildinize uygulayın. Karışımdan arta kalanı kavanoza koyup bitene kadar kullanabilirsiniz. Cildinizde masaj yoluyla maskenin 5 dakika kalması yeterlidir. Fazlası tahriş edebilir.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir