Doğal Peeling Tarifi

Doğal peeling ve Doğal cilt temizleme yöntemleri ile cildinize ihtiyacı olan nemi ve güzelliği kazandırın. Aşağıda tarifini vereceğimiz Doğal peeling yöntemleri, makyajdan yorulan cildiniz için kullanabileceğiniz maske tarifleri, siyah noktalar için peeling ve nem maskesi tarifleri ile cildinize ihtiyacı duyduğu temizliği, nemi ve güzelliği geri kazandırın.

DOĞAL PEELİNG ve CİLT TEMİZLİĞİ

Doğal Nem Maskesi
Cildinizin Kaybettiği nemi geri kazandırmak için hazırlayabileceğiniz bir maske tarifi

Malzemeler: 1 tane küçük sarı hurma, 1’er Tatlı kaşığı: bal, zeytin yağı ve buğday unu

İlk olarak hurmayı güzelce ezin daha sonra diğer malzemeleri hurmanın bulunduğu kaba koyarak karıştırın ve cildinize uygulayın 20 -25 dakika beklettikten sonra yıkayın.

 

Doğal Cilt Temizleme Sütü

Malzemeler: 1 Bardak su, 1 Tane limon suyu ve 1 tatlı kaşığı gliserin

Su, Limon suyu ve gliserini iyice karıştırın ve yüzünüze sürerek 5 dakika kadar bekletip yıkayın. Bu sayede Yüzünüz için doğal bir cilt temizleyici oluşturmuş ve bu temizleyici ile yüzünüzü temizlemiş olursunuz.

Cildi Ölü Deriden Arındırma ve temizleme

Doğal Peeling Tarifi

Malzemeler: 50 gram badem yağı ve 250 gram kadar deniz tuzu

Deniz tuzunu döverek iyice ufalanmasını sağladıktan sonra badem yağı ile karıştırın hazırladığın doğal peeling malzemesini yüzünüze çok bastırmadan dairesel hareketlerle sürün sırt üstü uzanın ve yarım saate yakın bir süre bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Dilenirse ciltteki diğer bölgelere de uygulanabilir.

 

Taze Meyve Peelingi

Malzemeler: 1 kaşık pirinç nişastası, 5 adet siyah yaş üzüm, 2 tane şeftali ve 1’er dilim limon kabuğu ve portakal kabuğu

Meyveleri blender veya başka bir malzeme yardımı ile ezin, Eziğiniz meyvelerin içerisine nişastayı da ekleyerek karıştırın ve cildinize uygulayarak yarım saat bekletin.

 

Siyah Nokta Peelingi
Siyah noktalarınızdan kurtulmak için uygulayabileceğiniz tamamen doğal bir peeling yöntemi

Malzemeler: 1 adet yumurta akı ve 1 Çorba kaşığı toz şeker

Yumurta ve şekeri karıştırın daha sonra hazırladığınız bu karışımı masaj yaparak yüzünüze uygulayın 5 dakika boyunca dairesel hareketlerle yüzünüzü ovduktan sonra temizleyin.

 

Makyajdan Yorgun düşen Yüz için Maske

Malzemeler: 1 bardak süt, 1 tatlı kaşığı bal ve 3 kaşık buğday unu

Unu sütü ve balı bir kap içerisinde karıştırın ve hazırladığınız maskeyi yüzünüze uygulayın maskeyi parmak uçlarınızla bastırmadan dairesel hareketlerle yüzünüzde katman oluşturacak şekilde sürün ve yarım saat yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü yıkayın.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir