Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Cilt sıkılaştırıcı: Vücutta zamanla veya doğum sonrası meydana gelen sarkmalara veya çatlaklara karşı bitkilerin mucizevi özelliklerinden yararlanabilirsiniz. Yazı içerisinde Ayrıca Selülit giderici yağ tarifini ve göğüs sıkılaştırıcı Bitkisel tarifleri bulabilirsiniz. Şayet Vücudunuz kendi kendine ya çok geç toparlar yada toparlayamaz aşağıdaki karışımlar her bölge ve her problem için ayrı ayrı hazırlanmıştır.

Cilt Sıkılaştırıcı Tarifler

Cilt Sıkılaştırıcı Formül

Vücudunuza sarkmalar mevcutsa veya vücudunuzu sıkılaştırmak istiyorsanız aşağıdaki karışımı uygulayın.
Malzemeler: 1 adet küçük salatalık suyu, 1 adet limonun suyu ve 1 adet yumurtanın akı
Hazırlanışı: Yukarıdaki tüm malzemeleri iyice karıştırın ve bir havlu veya gazlı bez yardımı ile vücudunuzda sıkılaştırmak istediğiniz bölgede yarım saat bekletin daha sonra ılık suyla durulayın.

 

Doğum Sonrası Vücut Sıkılaştırıcı

Doğumdan sonrası özellikle karın bölgesinde meydana gelen sarkmalar için aşağıdaki karışımı uygulayın.
Malzemeler: 3 bardak su, 1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı, 1 fincan üzüm koruğu suyu ve 2 çorba kaşığı papatya
Hazırlanışı: Papatyayı çay gibi suda demleyin ve süzün. Daha sonra süzdüğünüz bu suyu yukarıdaki diğer malzemeler ile iyice karıştırın ve elde ettiğiniz karışımı doğum sonrası sarkma meydana gelen bölgelerinize sürün. Bu karışımın mümkün olduğunca süre vücudunuzda kalmasını sağlayın ve her gün uygulamaya gayret edin. Kısa süre içerisinde Doğum sonrası sarkmalarınızda toparlanma göreceksiniz.

 

Selülit Giderici Yağ Hazırlamak

Selülit sorunlarından kurtulmak ve selülitsiz bir vücut için aşağıdaki karışımı uygulayabilirsiniz.
Malzemeler: Yarım kilo susam yağı, 1 tatlı kaşığı taze zencefil
Hazırlanışı: zencefili 1 tatlı kaşığı kadar rendeleyin ve susam yağı ile karıştırın. Daha sonra karışımı masaj yaparak selülitli bölgenize uygulayın. Bu karışımı her gün uygulamaya çalışın.

 

Göğüs Sıkılaştırıcı Bitkisel Formül

Hamilelik dönemi sonrası veya Aşırı göğüs sarkması durumunda uygulayabileceğiniz bu formül ile Göğüslerinizi sıkılaştırabilir ve daha diri görünmelerini sağlayabilirsiniz.
Malzemeler: 2 adet Patates
Hazırlanışı: Patatesleri soyun ve rendeleyin daha sonra rendelediğiniz bu patatesleri bir gazlı bezin içerisine koyun. Göğüsleriniz üzerinde iyice sarın ve bu şekilde yatın. Bu karışımı 2 günde 1 uygulamaya gayret edin Zamanla göğsünüzde toparlanma meydana gelecektir.

Cildinizdeki ölü tabakayı atmak istiyorsanız Doğal Peeling yöntemlerinin bulunduğu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir