Cilt Kırışıklığının Nedenleri

Yaşlanmanın belirtisi olan kırışıklıklar, güzelliğe gölge düşürüyor. Cilt kırışıklığının nedenleri neledir açıklardık. Ciltte kırışıklık oluşmasına sebep olan faktörlere karşı önlem almak isteyenler için, tavsiyelere makalemizde yer verdik. İşte cilt kırışıklığı sebepleri;

Cilt kırışıklığı: Cilt düşmanları kırışıklıklarının oluşum nedenlerini bilerek hareket etmeyi kim istemez ki.. Bazı bayanların ciltlerinde yaşı kaç olursa olsun tek bir kırışıklık bile yoktur. Ciltlerine gereken ilgiyi göstermiş bilerek doğru hareket etmişlerdir.

 

Doğaltedavisi.com olarak erken kırışıklıklara sebep olan etkenleri maddeler halinde yazdık.

 

Cilt Kırışıklığının Nedenleri

1- Küçüklükten beri yaptığımız ağız burun kıvırma hareketleri ileride bize kırışıklık olarak geri dönecek deseler yapar mıydık yine acaba diye düşünmüyor değilim. Kırışıklığa neden olan en büyük faktörlerden biridir yüz mimiklerinin çok aktif olması. Özellikle kaş bölgesinin çatılması kırışıklığa bire bir.

 

2- Nemsiz kalan vücut kırışmaya mahkumdur. Cildin neme sürekli olarak ihtiyacı vardır. Bir nevi beslenme olarak düşünün cilt beslenmedikçe yavaş yavaş kendini bırakır. Her daim cildinize nem takviyesi yapmak zorundasınız.

 

3- Sigara kullanımı sadece ciğerlerde ve dişlerde tahribat oluşturmuyor. Cildinizi de sarartıp yaşlandırıyor.

 

4- Uyumanın kırışıklık yaptığını söylesek tuhaf gelir herkese. Evet uyku yatış durumuna göre kırışıklık yapar. Belli bir pozisyonda uzun süre yatıldığında kırışıklık oluşmaya neden olur. en doğru yatış yöntemi sırt üstü yatışıdır.

 

5- Stres yani sinirli olmak kırışıklığın kankasıdır. Sinirlendikçe mimikler kasılır ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Sinirlenmeyin demiyoruz ama daha vurdumduymaz olmayı öğrenin.

 

6- Alkol kullanımı da sigara gibi cildin kırışmasına neden olur. alkol cildi şişirir ertesi gün ise gevşetir ve elastikiyeti kaybolur.

 

7- Güneşin zararlı ışınları kış aylarında ne kadar hoşumuza gitse de kırışıklığa neden olur. Bu açıdan sürekli olarak kış olsa da cildinizi güneşten korumalısınız.

 

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir