Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

siyah nokta temizleme, siyah noktalar için

Burundaki siyah noktalar için evde hazırlayabileceğiniz maske tarifi ile bir nevi peeling uygulayabilir ve siyah noktaları etkili bir şekilde temizleyebilirsiniz. Basit malzemelerle hazırlanan maskenin uygulaması da bir hayli basit.

Burundaki Siyah Noktalar İçin Maske

Siyah noktalar tüm yüzümüzde oluşurken en çok hedef aldıkları yer burun bölgemizdir. Burunda oluşan siyah noktaları temizlesek de onlar tekrar tekrar oluşurlar. Bundan kurtulmamız neredeyse zordur. Kesin bir etkisi olmasa da yazacağımız maskeler ihmal etmeden yapıldığında tekrar oluşması engellenebilir.

 

Kahve ile Siyah Nokta Peeling Maskesi

 

  • Türk kahvesi ( 1 tatlı kaşığı )
  • Zeytinyağı ( sızma olacak 1 tatlı kaşığı )
  • Hazırlanışı ve uygulanışı

 

Türk kahvesi ve sızma zeytinyağını birbiri ile karıştırın. Tüm yüzünüzde siyah nokta oluşan bölgelere uygulayabilirsiniz. Yalnızca göz çevrenizden uzak tutun. Çünkü göz çevresi ince ve hassas bir bölgedir kahve tahriş edebilir. Masaj yaparak cildinize maskeyi yedirin ve ardından soğuk olacak su ile cildinizi durulayın. Soğuk su cildinizi canlandırır ve harekete geçmesini sağlar.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir