Alkali Su Nasıl Yapılır

alkali su kullanımı

Beslenme ve diyet uzmanlarının son zamanlarda sıkça bahsettiği alkali su vücudun asit dengesini koruyarak sağlığımızı etkiliyor. Yapılan araştırmalar yeterli olmasa da birçok uzman bu konuda kitaplar çıkarmış, televizyonlarda bu konunun öneminden bahsetmişlerdir. Bilimsel bir gerçeklik hala olmasa da alkali su kemik direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Alkali Su Nasıl Elde Edilir

Evde kolay bir şekilde kendi alkali suyunuzu hazırlayabilirsiniz. Bunu yapmak için limon yada karbonat kullanabilirsiniz. Sürahiye hazırlayacağınız alkali suyu gün boyunca tüketmeye devam edebilirsiniz. Güzellik sırları arasında yer alan alkali su, cildinizin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olmaktadır.

Öncelikle evde kullandığınız suyun değerinizi bilmeniz şart. Bunun için bazı bilinen markaların Ph değerlerini sizlerle paylaşıyoruz.

  • Pınar su: 7.8 Ph
  • Erikli su: 7.5 Ph
  • Hamidiye su: 6.96 Ph
  • Abant su: 7.47 Ph
  • Damla su: 7.73 Ph

İçtiğiniz suyun Ph değeri 7’nin üzerinde olması gerekiyor. Saf sularda bu değer 8 ve 9 olarak geçiyor.

 

Limonla Alkali Su Nasıl Yapılır?

Aniyonik yüklü olan limon suda çözünerek eksi bir şekilde iyon oluşturur ve içildiğinde alkali hale dönüşür. Asit dengeleyici olan limonun alkali olması sizi şaşırtmamalı.

  • Su ( 1 sürahi )
  • Limon ( 1 tane )

Hazırlanışı: İyi suyun içine 1 limonu kabukları ile birlikte dilimleyerek ekleyin. Geceden hazırladığınız limonlu suyunuzu oda sıcaklığında bekletip 12 saat sonunda rahatlıkla içebilirsiniz. Yalnız dikkat etmeniz gereken limonu sıkmadan dilimleyerek eklemeniz.

 

Karbonatla Alkali Su Nasıl Yapılır?

  • Su ( 1 litre )
  • Karbonat ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Suyun içerisine karbonatı ekleyip şişeyi iyice karıştırın. Karbonatın şişede eridiğini gördüğünüzde suyunuzu rahatlıkla 1 gün boyunca içebilirsiniz. Sağlık sorunu yaşıyor veya karbonat alımınız yüksek ise doktora danışmadan uygulamanız tavsiye edilmez.

 

Ph Damlaları (Alkali Suyun Alternatifi)

Alkali su damlaları olarak da bilinen Ph damlalarını eczanelerden rahatlıkla temin edebilirsiniz fakat oldukça yüklü bir parayla satılan bu damlalar aylık kullanımlar olarak satılıyor.

Evdeki çeşmeden su tüketiyor ve Ph dengesi hakkında fikriniz yok ise bunun için eczanelerden Ph ölçer satın alabilir ya da sudan örnek alarak laboratuara götürerek test ettirebilirsiniz.

 

Alkali Su Yeterli Mi?

Alkali su vücudun asit dengesini korumakta başarılı olsa da birçok alkali olmayan gıda tüketerek bu dengeyi bozuyorsunuz. Sadece alkali su ile tabiî ki olmaz aynı zamanda alkali beslenme ile desteklenmesi gerekir. Bu sayede vücudunuz aldığı vitaminlerin daha kolay emilimini sağlar ve daha sağlıklı bir vücuda kavuşursunuz.

 

Neden Alkali Su?
Yüzey gerilimi az olan alkali sular, daha iyi emilime sahiptirler ve vücudun suya ihtiyaç duyan hücrelerine daha kolay ulaşırlar. Su içmekten keyif almayan kişiler alkali su kullanmaya başlayabilirler. Alkali su kullanımı sonrasında cilt daha parlak ve pürüzsüz görünür. Kuru cilt yapısına sahip olan kişiler alkali su kullanmaya başladıktan kısa süre sonra mucizevi etkileri görmeye başlarlar.

Bu makale teşhis, tedavi ve tıbbi tavsiye niteliği taşımamaktadır. Doktorunuza danışmadan bitkisel yöntemleri kullanmayınız. Herhangi bir sağlık sorunu için öncelikle doktorunuza başvurunuz.

Size Özel Konular:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir